Заместник-кметът по транспорт в Пловдив Тодор Чонов ще представи пред общинските съветници Плана за устойчива градската мобилност.
Проектът трябва да гарантира транспортното обслужване на хората и бизнеса в общината, да зададе интелигентни, интермодални, достъпни и атрактивни транспортни решения и услуги за следващите 10 години.
Разработването на подобен план ще осигури възможност на Пловдив да кандидатства по европейски проекти за модернизация на обществения транспорт.
Преди изработването на плана Община Пловдив проведе онлайн анкета с пловдивчани за очакванията и предложенията им за обществения транспорт, организацията на движението и паркирането, интермодалността, както и състоянието на околната среда в града.
Кафява мечка и двете ѝ малки слязоха в района на природна забележителност водопад "Сучурум", в близост до сградата на ВЕЦ "Левски". Камерите за видеонаблюдение са я засекли вчера около 8:00 часа. Вчера за появата на Стръвница сигнализираха и от Сопот. Мечка стръвница вилнее край Сопот Във връзка със зачестилите случаи на присъствие на..
Министерският съвет отчужди имоти – частна собственост в землищата на Пловдив и селата Ягодово и Брестник в община „Родопи“ за изграждането на Югоизточния обход на Пловдив, съобщиха от правителствената пресслужба. Парцелите са в района на пътен възел „Скобелева майка“, като става дума за около 5 километрова отсечка. Пътят ще има две платна,..
Две жени и мъж със скимимиращи устройства са задържани при спец акция на "Икономическа полиция" в Пловдив. Разследването започнало в края на миналата година след постъпил сигнал, че в куриерска фирма се предават за изпращане устройства за копиране на данни от чужди платежни инструменти. Според предварителната информация четците на банкови карти,..
„ Белегът е една от партитурите към бъдещето. Прелюдия към капка вечност. Несбъдната версия на приливите и теченията в сълзата ни “. С тези думи на Елин Рахнев започва брошурата с програмата на фестивала тази есен. Театъра. Белега. Това е мотото на 29-то издание на „Сцена на кръстопът“ в Пловдив. Включва 18 представления и богата съпътстваща..
Седем фирми са подали оферти за изграждане на продължението на бул. „Санкт Петербург“ до пътен възел „Скобелева майка“ - от Парсек Груп“, „Европейски Пътища“, „Пътинженеринг“, "София Асфалт“, „Джи Пи Груп“, както и два консорциума – един между Австрийското и полското подразделение на „Страбаг“, както и обединение между ПИМК, дъщерната им „Марица Инфра“..