Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още месец бедствено положение в Ракитово

Пред истинско бедствие са изправени жителите на Ракитово. Причината е, че хората нямат вода, което е истински проблем в тези горещи дни.

Частичното бедствено положение в Ракитово заради липса на вода се удължава с цял месец. Това съобщиха от родопската община. В града живеят над 8000 души, които вече 14-и ден са без вода.

Около 1000 домакинства по високите части на родопския град все още са без достъп до водоподаване, уточни Вилияна Колчева, зам.-кмет на общината.

Осигурени са водоноски. „Проблемът е около 30-годишен. Имаме водопроводни мрежи и тръби на 70 години. При голямо засушаване тук винаги имаме проблеми с водата. Цялостната подмяна ще струва 20-22 млн. лв., които общината няма”, каза още Колчева.


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Самосвал се изправи на задни гуми на АМ "Тракия"

Самосвал се е ударил в указателната табела над платното на магистрала „Тракия“ край Пловдив.  Инцидентът е станал около 2 часа тази нощ, след като шофьорът не е свалил каросерията и тя се е закачила в табелата.  Вследствие на това камионът се е изправил почти вертикално с кабината нагоре.  Шофьорът не е пострадал и е успял да слезе.

публикувано на 25.05.25 в 09:59

"Червен код" за проливни валежи в Родопите

За днес Националният институт по метеорология и хидрология издава предупреждение за значителни валежи-от трета степен, „червен код“, за планинските райони на областите Пазарджик, Благоевград и Смолян, от втора степен, „оранжев код“, за 8 области- Кюстендил, София област, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Пловдив и Кърджали,  и от първа степен,..

обновено на 25.05.25 в 08:40

3 награди "Аскеер" за спектакъла "Без кръв"

Три награди „Аскеер“ спечели драматизацията на Александър Секулов по едноименния роман на Алесандро Барико „Без кръв“-за режисура на Диана Добрева, за най-добро представление и за костюми.  34-та церемония по връчване на театралните награди се състоя снощи в театър "Българска армия" в столицата. Актьорът Марин Янев и актьорът и режисьор Ивайло..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Днес е празникът на Асеновград

Днес е празникът на Асеновград. Тържествата започват от 9.00 ч. Със света литургия за благоденствие на жителите, а час по-късно се откриват съборът на ножарите и ковачите и панаирът на занаятите в градския парк. По-късно ще бъдат поднесени венци и цветя пред паметника на цар Иван Асен Втори и ще бъде издигнато националното знаме. Празнично..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Зеленчуците поевтиняват

Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.   Цените на почти всички зеленчуци бележат спад тази седмица. Най-значителен е той при пресните картофи - с 28,7 на сто до 2,50 лева за килограм...

публикувано на 25.05.25 в 08:39