Ясна е програмата на женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) в груповата фаза на Шампионската лига за сезон 2023-2024. Маричанки попаднаха в група "В" с отборите на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул), третият в Италия Савино Дел Бене (Скандичи) и унгарския шампион Вашаш Обуда (Будапеща).
Момичетата на Борислав Крачанов ще стартират с гостуване на италианския Савино Дел Бене, следва домакинство на финалиста от миналия сезон в Шампионската лига Еджзаджъбашъ. След това пловдивчанки ще гостуват на унгарския шампион Вашаш. Трите мача ще се играят през ноември.
Следва гостуване в Истанбул на Еджзаджъбашъ през декември.
През януари 2024г. шампионките ще приемат Савино Дел Бене и Вашаш.
Марица отново ще играе домакинските си мачове от Шампионска лига в зала "Колодрума" в Пловдив.
Точните дати и часове ще станат ясни на по-късен етап.
Програмата на Марица в групите на Шампионската лига:
1-ри кръг 7-9 ноември Савино Дел Бене (Скандичи) – Марица (Пловдив)
2-ри кръг 14-16 ноември Марица (Пловдив) – Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул)
3-ри кръг 28-30 ноември Вашаш Обуда (Будапеща) – Марица (Пловдив)
4-ти кръг 5-7 декември Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) – Марица (Пловдив)
5-ти кръг 9-11 януари Марица (Пловдив) – Савино Дел Бене (Скандичи)
6-ти кръг 16 януари Марица (Пловдив) – Вашаш Обуда (Будапеща)
Събарянето на централната трибуна на стадион "Локомотив" започна днес. То стартира от югозападния край на съоръжението - между централната и южната трибуна "Спортклуб".. Строителните дейности се извършват от ДЗЗД "Домът на Локомотив", който бе обявен за победител в обществената поръчка на стойно ст 33 882 269,95 лева без ДДС (40 658 723,94 лв. с..
Дисциплинарната комисия на БФС наказа Локомотив (Пловдив) с общо 4 мача лишаване от домакинство и няколко тежки глоби. Причината са нанасените удари по дежурния делегат на мача със Септември. За навлизането на публика на терена в края на мача наказанието е 1 среща лишаване от домакинство, което се заменя с частично затваряне стадиона - фенове няма да..
Спортното училище „Васил Левски“ в Пловдив отбеляза своя патронен празник. Точно в 09:30 часа десетте най-добри спортисти за 2024-та година поднесоха венец на паметника на Васил Левски в двора на училището, придружени от своите тренььори. Сред официалните гости бяха зам.-кметът по спорт и младежки дейности Николай Бухалов, и олимпийският шампион Асен..
19-годишният защитник Тарек Исауи подписа с Ботев, след като изкара пробен период през януари, съобщиха от клуба. Младежкият национал на Мароко идва от френския Троа и ще започне тренировки с втория отбор на "жълто-черните". Исауи, който е роден на 23 септември 2005 година, има мачове и за националния отбор на Франция до 17 години.
Марица (Пловдив) загуби реванша от един от най-силните италиански отбори Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) гейма в двубой четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра пред близо 2000 зрители в зала „Колодрума“. Така Марица приключи евроучастието си в историческия сезон за тима, в който отборът премина за първи път..