Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близнаците от Цалапица остават постоянно в ареста, протестите не секват

| обновено на 02.08.23 в 16:03
4
Снимка: Радио Пловдив, Иванка Петкова

Съдът в Пловдив присъди на близнаците Валентин и Борислав Динкови, обвинени в лично укривателство и подпомагане на сочения за убиец Рангел Бизюрев, най- тежката възможна мярка - постоянно задържане под стража.

Според магистратите има опасност двамата братя да се укрият и да извършат друго престъпление, затова ги остави в ареста.

Плътен кордон полицаи отделяше през цялото време близнаците от публиката, сред които имаше и много роднини на убития. Те посрещнаха братят с викове: "Убийци".

Преди да се произнесе съдът, близнаците заявиха в залата, че съжаляват за случилото се и че са били приятели с убития Димитър Малинов. След заседанието коментари отказаха както прокурорът Димитър Костов, така и защитата адв. Светлана Званчева.

Над 30 роднини, близки и приятели на убития 24-годишен Димитър Малинов се събраха на протест пред Съдебната палата в Пловдив час преди заседанието. 

Те издигнаха плакати Справедливост за Димитър и поискаха ефективни присъди за братята близнаци Валентин и Борислав Динкова, обвинени в лично укривателство и подпомагане на сочения за убиец Рангел Бизюрев.

Протестиращите не са съгласни с повдигнатото обвинение срещу близнаците, защото според тях те не са помагачи, а съучастници в убийството и заслужават доживотни присъди.

Майката на убития Атанаска Бакалова призова: "Не пет години, доживотен затвор и за тези младежи".

Протест в Цалапица ще има и тази вечер, а според майката на убития Атанаска Бакалова - утре пред РУ Стамболийски. Очаква се в знак на недовлство те да блокират пътища. Хората настояват близнаците да бъдат привлечени като съучастници в престъплението. 

Още няма информация за издирвания за убийството с европейска заповед за арест Рангел Бизюрев, който дни след жестокото престъпление е напуснал страната с предварително закупен самолетен билет. 

По публикацията работи: Марин Данев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Първомай отличи най - добрите винари в региона

В Първомай се проведе 21-ото издание на Празника на виното и винопроизводството. При откриването кметът Николай Митков отбеляза, че районът е прославен с виното и лозарството, защото в него се намират едни от най-добрите винарски изби.  В конкурса за най-добро домашно вино от реколта 2024 г. се включиха 24 винопроизводители, които представиха бели..

публикувано на 08.02.25 в 15:36

В Сопот празнуват виното и любовта

Стотици жители и гости на Сопот се включиха в традиционния Старопланински събор "Да стоплим сърцата с вино и любов". Празникът се проведе в местността „Манастирска поляна“, но започна с шествие от центъра на града, предвождано от кмета Станислав Стоенчев и Царя на виното Петър Стайков.  Извършено бе и ритуално зарязване на лозе с пожелание за..

публикувано на 08.02.25 в 15:23

Робот "Да Винчи" спаси пациент в Пловдив

Животът на 60-годишен мъж е спасен след 11-часова операция, извършена изцяло от роботизираната система „Да Винчи“ в УМБАЛ "Каспела" в Пловдив. Обхванатият от рак хранопровод на пациента е заменен с част от дебелото му черво.  Сложната интервенция е извършена от екип от хирурзи, ръководен от г ръдния хирург д-р Анастас Чапкънов, извършил лично..

публикувано на 08.02.25 в 11:06

Ремонт в Прослав променя маршрутите на шест градски автобуса

От 9.00 до 17 часа днес се спира движението по ул. ,,Елена“ в пловдивския квартал „Прослав“. Причината е полагане на кабели на кръстовището на улицата с улица ,,Борис Петров“.  Маршрутът на автобусни линии 6, 15, 17, 24, 66 и 222 ще бъде променен, съобщават от  Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“.

обновено на 08.02.25 в 08:40

Вино, любов и веселие на Старопланинския събор в Сопот

В местността „Манастирска поляна“ в Сопот ще се проведе традиционният старопланински събор „Да стоплим сърцата с вино и любов“.  На събора ще бъдат наградени отличените в конкурсите за най-добър винопроизводител на бяло и червено домашно вино,  най-добра домашна ракия и най-добра анасонлийка. Награда ще получат също авторът на най-добра литературна..

обновено на 08.02.25 в 08:40