Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заловиха рецидивисти, ограбили възрастни хора в пловдивско

Криминалистите от полицията в Първомай разкриха и заловиха рецидивист,  ограбил семейство възрастни хора и избягал. 

Случаят е от рано сутринта в сряда, когато крадецът се промъкнал в двора, но домашното куче го усетило и започнало да лае. Домакинята излязла навън и сама видяла престъпника, който се стреснал и побягнал. 

Притеснени от видяното, стопаните проверили имота си и открили, че от коридора в къщата липсват два портмонета с пари и документи. Алармирани от ограбените полицаи започнаха разследване по „горещи следи“, а описанието на кладеца беше разпространено до всички патрули. 

Скоро той бил забелязан в покрайнините на първомайския квартал „Дебър“, но при вида на униформените побягнал към близката гора. След бързо претърсване престъпникът бил открит, но при залавянето се оказа яростна съпротива. 

Оказало се, че това е 45-годишен мъж от Пещера, с богато криминално досие и предишни присъди. У него са намерени откраднатите документи и пари - около 650 лева.

При идентичен случай е бил ограбен и самотно живеещ пенсионер от хисарското село Кръстевич. Той открил, че по време на крактото му отсъствие от къщата са откраднати 600 лева. При огледа е установено, че крадецът е проникнал през счупен прозорец, а оставените следи насочили криминалистите към друг рецидивист, 47-годишен, също многократно осъждан. При задържането си той направил пълни самопризнания.

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Новата "Детска ясла на мечтите" отвори врати

Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се обучават 48..

обновено на 11.09.25 в 14:14

Ремонтът на Хуманитарната гимназия е по график, напрежението е политическо

През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..

обновено на 11.09.25 в 14:14

Златното съкровище се завръща в Панагюрище за седмица

От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..

публикувано на 11.09.25 в 14:12

Мечка си прави нощна разходка по улица в Доспат

Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат, каза за БТА секретарят на Община Доспат Веселин Калфов. Той посочи, че снимка от видео файла му е изпратен от Валентин Ашиков, който живее на улица „Георги С. Раковски". По думите на Калфов мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на..

публикувано на 11.09.25 в 14:05

Пловдивски спортисти благодариха за подкрепата от общината

Пловдивските спортисти Йоана Зотева и Симеон Танчев, които бяха подпомогнати от община Пловдив за участие в Световните игри за трансплантирани през август в Дрезден , благодариха на кмета Костадин Димитров и заместник-кмета по спорт, младежки дейности и социална политика Николай Бухалов, както и на Общинския съвет за единодушната подкрепа. Йоана Зотева..

публикувано на 11.09.25 в 13:28