Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха двама шофьори, опитали да подкупят полицаи

Тежки престъпления на пътя са регистрирани в пазаджишкия регион.  Двама шофьори, хванати в сериозни нарушения,  неуспешно опитали да подкупят патрулни полицаи. 

Първият случай е станал на една от улиците в Септември, където  автопатрул забелязал съмнително поведение на кола на пътя. По време на проверката шофьорът, 60 годишен софиянец,  предложил банкнота от 50 лева на полицаите, но веднага бил арестуван. 

Доста по-дързък се оказал 18-годишен тийнейджър от Пазарджик. Час и половина след полунощ в неделя на една от улиците в квартал „Изток“ дежурен патрул извършил проверка на Мерцедес“ с чуждестранна регистрация. Полицаите установили, че зад волана е неправоспособен 17-годишен жител на квартала с негов приятел в колата.  

Докато униформените пишели акт младежът пъхнал сред документите няколко банкноти от 20 и 50 лева. Той е задържан незабавно, сед което е установено, че предложеният подкуп е в размер на 350 лева.

В района на АМ „Тракия“ автопатрул спрял за проверка  „Опел“, управляван от 53-годишен чужденец, пребиваващ у нас. Проверката бързо установила, че той е неправоспособен и шофира под въздействието на наркотици.

 Инцидентът е последван от още два подобни, след като да карат дрогирани са хванати млади шофьори - на 29-години от велинградското село Биркова и  19-годишен от Белово. 

По време на засилените проверки в цялата пазарджишка област през уикенда пияни зад волана са засечени още 45-годишен столичанин и възрастен мъж от Пещера. Почерпен с алкохол водач е причинил във верижна катастрофа, довела до задръстване на пътя Велинград – Варвара, където се ударили две леки коли и микробус. За късмет, няма сериозно пострадали при инцидента, но пияният шофьор, оказал се пловдивчанин с 1.85 промила е арестуван. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Обновяват водопровода на село Йоаким Груево

Започва изпълнението на проекта „Реконструкця на улици и подмяна на водопроводната мрежа на с. Йоаким Груево“ в община Стамболийски. Той предвижда смяна на близо 4 километра водопровод, включително и отклоненията за противопожарни хидранти и възстановяавне на уличната настилка по  трасето.  Стойността на проекта е 5 милиона лева, като финансиранаето е..

обновено на 29.07.25 в 09:37

Кметът огледа невралгичните ремонти в Пловдив

Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа  на дирекция „Строителство и инвестиции“  Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..

обновено на 28.07.25 в 17:31

70 огнища на шарка по овцете и козите в област Пловдив са ликвидирани

Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..

публикувано на 28.07.25 в 16:32

Пияни гуляйджии нападнаха и раниха полицаи във Ветрен дол

Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители.  Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..

публикувано на 28.07.25 в 12:50

Цените на билетите за Археологическия музей поскъпват от 01.08.

Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..

публикувано на 28.07.25 в 12:40