Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Провал за Григор Димитров в Синсинати

Григор Димитров отпадна от турнира по тенис от сериите Мастърс в Синсинати.

В мач от първия кръг Димитров, който спечели състезанието през 2017-та година, загуби от германеца Александър Зверев с 2:6 и отново 2:6 след само 72 минути игра.

Александър Зверев имаше тотален контрол над играта и не остави шансове на нашия тенисист, правейке ранни пробиви и в двата сета.

В първия хасковлията загуби подаването си в третия и седмия, а във втория сет не успя на свой сервис да пъти поред - в третия и петия.

Димитров отпада в първия кръг в Синсинати за втора поредна година.

Той допусна и пета поредна загуба от Зверев, като двамата играха и по-рано през сезона на "Ролан Гарос".

Сблъсъкът между двамата бивши шампиони в Синсинати се игра при силен вятър, което се отрази повече на играта на Димитров.

Българинът имаше проблеми с началния си удар, като завърши с 49% вкаран първи сервис и допусна 8 двойни грешки.

Григор направи и 16 непредизвикани грешки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локомотив най-после счупи каръка

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол  - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..

публикувано на 01.03.25 в 16:43
Модерният басейн

Откриха басейн "Младост" - един от най-модерните в България

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..

публикувано на 28.02.25 в 17:48

Смолян изпрати Максим на зимните игри Спешъл Олимпикс в Торино

Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация.  Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация.  Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..

публикувано на 28.02.25 в 12:51
Ботев отпадна от Купата на Бългаария

Лудогорец детронира Ботев от Купата след дузпи

Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България.  Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал.  Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..

публикувано на 27.02.25 в 20:54

Ботев гостува на Лудогорец в четвъртфинал за Купата

Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..

публикувано на 27.02.25 в 12:55