Сигналът за престъплението е подаден около 12.20 часа. Според полицията срещу Алексей Петров е стреляно с пушка. По време на атентата Алексей Петров е бил с охрана от трима души. Полицията извършва оглед на мястото, образувано е досъдебно производство.
Алексей Петров е бивша барета от Специализирания отряд за борба с тероризма, сътрудник на НСС. Бивш специален съветник в Държавна агенция "Национална сигурност".
Алексей Петров напуска баретите в началото на 90-те години на миналия век. След това се насочва към частния бизнес. Той е сред учредителите и на Съюза на бившите барети. Създава няколко застрахователни фирми.
Алексей Петров има и научна кариера. Той е доцент, преподавател в ПУ "П. Хилендарски", ръководител на катедра "Политически науки и национална сигурност". Сред курсовете, които е водил са „Тероризъм и антитероризъм“, „Активна корпоративна сигурност“ и „Управленско решение и екип“. Тази учебна година трябваше да даде старт на и бакалавърска програма „Международна политика и бизнес дипломация“.
На 14 август 2002 година срещу него бе извършен неуспешен атентат на басейна "Спартак". Тогава Петров бе прострелян в гърдите и крака.
На 10 февруари 2010 г. той бе задържан и обвинен за лидер на престъпната група "Октопод", занимавала се с рекет и изнудване. През октомври същата година бе пуснат под домашен арест.
На 29 октомври 2015 г. отново бе извършен неуспешен атентат срещу него, този път той бе извършен с гранатомет.
Тогава той обяви награда от 100 хиляди долара за информация кой стои зад атентата. Кой беше поръчителят така и не стана ясно, но за извършител беше осъден украинецът Роман Логвиненко. Той получи 10 години затвор, като наскоро поиска да излезе предсрочно.
Във връзка с опита за атентат през 2015 година на разпит беше привикан Златомир Иванов - Златко Баретата, но така и не беше свързан с този опит за убийство.
Иначе, името на Алексей Петров се свързва с едно от най-големите дела у нас - т. нар. дело "Октопод". Когато Цветан Цветанов беше вътрешен министър - 2010 година, той беше задържан и обвинен за лидер на престъпната група, наречена с името "Октопод".
Делото започва в Софийският градски съд, след това се прехвърли в Специализирания съд, а в крайна сметка Петров беше изцяло оправдан и не само - успя да осъди България в Европейския съд по правата на човека.
Алексей Петров е свързан тясно със службите. През 2009 година беше обявен от бившия вътрешен министър Румен Петков като дългогодишен сътрудник, след това беше и експерт в новосъздадената Държавна агенция "Национална сигурност".
До 2010 година той се смяташе за недосегаем заради твърденията за близки връзки с бившия главен прокурор Никола Филчев. Когато идва първото правителство на Бойко Борисов, а вътрешен министър става Цветан Цветанов, Петров е арестуван показно и обвинен за лидер на престъпната група "Октопод", занимавала се с рекет и изнудване.
Напоследък направи впечатление, че след продължително време на мълчание Алексей Петров влезе в публичното пространство с няколко последователни интервюта, като в тях говореше за създаването на новото правителство, включително беше разпознат и като посредник в преговорите за настоящата управленска конфигурация, което той отрече, но даде знак, че не бил отказал да се върне в управлението под някаква експертна длъжност в ДАНС по линия на икономическата престъпност.
Една от последните му публични изяви беше през май при появата му на протеста на ресторантьорите, които поискаха оставката на бившия вече деректор на полицията в Пловдив Васил Костадинов заради голите обиски в дискотека "Бушидо".
Алексей Петров уточни, че е на този протест в лично качество. По думите му акцията на полицията руши бизнеси. Той направи уговорката, че му енеприятно да потестира именно пред сградата на областната дирекция, защото " структурите на МВР са миналинай хубавите му професионални години".Окръжната прокуратура Пловдив реагира незабавно след присъдата на Рангел Бизюрев за убийството в Цалапица, който в петък бе осъден на 15 години затвор при строг режим. Прокурорът по делото Борис Михов обяви веднага, че държавното обвинение ще протестира присъдата като недостатъчна и веднага последва официалното съобщение за внасяне на..
Пловдивският митрополит Николай ще отслужи днес от 9 ч. Архиерейска света литургия в църквата „Успение Богородично“ в асеновградския квартал Горни Воден. Поводът е местният християнски празник, посветен на чудотворната икона Св. Богородица – Златна ябълка, която се пази в храма от XVII-ти век. Иконата е много почитана от вярващите...
От 8 април се подновяват строителните дейности по ул. „Брезовско шосе“ част от Интегрирания проект за водите на град Пловдив – Етап I. Те бяха преустановени в края на миналата година, а сега ще бъдат възобновени съвместно с археологическите проучвания. С цел осигуряване на проходимостта на автомобилите, движението ще се извършва по обходни..
15 години затвор при строг режим получи Рангел Бизюрев за убийството на Димитър Малинов от Цалапица. Бизюрев беше признат за невинен за това, че убийството е извършено с особена жестокост. Той трябва да плати кръвнина на близките на убития Митко в размер на 530 хиляди лева, 130 000 от които на майката Атанаска Бакалова. Магистратите присъдиха и 18 000..
Общинският съвет "Родопи" прие с пълно единодушие декларация срещу изграждането на кариера за добив на пясъци и дребни чакъли в землището на с. Първенец. Инвестиционното намерение на фирма "Толи" ЕООД обхваща 210 декара в местността Иванчовата чука. Това е третият документ, който съветниците приемат срещу това намерение. През миналия месец Общо..