Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

През новата учебна година

Двойно повече паралелки в Пловдив ще учат по модела „1:1“

Снимка: classroomtech

Двойно повече паралелки ще бъдат обучавани по модела „Едно към едно“ през новата учебна година в Пловдив, съобщиха от общината. Това означава, че ще бъдат обхванати над 3 700 пловдивски ученици или 150 паралелки. Моделът организира така учебния процес, че всеки ученик и учител да има свое електронно устройство и свързан към него персонален профил (акаунт).  

Припомням, че обучението с максимално използване на дигиталните технологии като ресурс и платформа стартира за първи път в ЕГ „Иван Вазов“, а през изминалата учебна година по него вече се обучаваха 75 паралелки.

В бюджета на община Пловдив са осигурени 400 000 лв. за 16 общински училища за оборудване на специализирани кабинети и разкриване на нови паралелки „Едно към едно“.

По Плана за възстановяване и устойчивост пък към града ще дойдат над 19 млн. лв. за изграждане на STEM центрове.

През настоящата година 16 детски градини и 9 училища са получили 60 хил. лв. от общинска програма за повишаване на дигиталните компетентности в сферата на образованието. Със средствата ще бъдат обучени близо 600 представители от образователните институции и сертифицирани 50 учители за GoogleCertifiedEducator. 


По публикацията работи: Яница Марова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

35-годишната Христина, пометена от АТВ-то в Слънчев бряг, е починала

Трагичната новина беше споделена от бащата на Сияна, който с пост в социалните мрежи, се прости с жената и призова да се молим за живота на малкия ѝ син Марти, който все още е в кома в "Пирогов". Повече от две седмици животът на Христина Здравкова беше поддържан изкуствено, след като мозъкът на младата жена отказа да функционира, а сърцето ѝ се..

публикувано на 03.09.25 в 15:02

Кмет и заместник заедно след "временен дисбаланс", Борисов порица егото им

Кметът на Пловдив Костадин Димитров обяви, че не е приел оставката на заместника си Владимир Темелков заради важността на поетите от него ангажименти пред обществото и заради многото програми и спечелени проекти, които трябва да се довършат. Обяснението му идва  ден след като с посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов кризата в..

обновено на 03.09.25 в 14:04

Повечето ремонти се движат с високо темпо, обяви кметът на Пловдив

Всички ремонти в Пловдив се движат по график, каза кметът Костадин Димитров по време на инспекцията на ремонта в училището  "Димитър Талев", която направи заедно с ресорния си заместник Владимир Темелков Димитров уточни, че не става дума само да ремонтите на училищата. "И ремонтът на Кукленско, в петък откриваме ремонтирания участък на „Васил..

публикувано на 03.09.25 в 12:21

След преследване задържаха пиян шофьор край Ягодово

Пиян шофьор бе задържан след полицейско проследване край пловдивското село Ягодово. Автопатрул край Катуница подал стоп сигнал на лек автомобил „Мерцедес“, чийто водач обаче не спрял, а продължил по пътя си с висока скорост. Наложило се униформените да преследват нарушителя. В Ягодово колата му внезапно излязла от пътното платно и се..

публикувано на 03.09.25 в 12:05

Кръводарителска акция в театъра набира средства за Детска клиника

38 души се включиха днес в дарителска кампания за кръводаряване на  Пловдивският драматичен театър и Българския червен кръст под мотото „Дари кръв, спаси живот“.  Акцията продължава и утре от 9:30 до 13:00 часа във фоайето на театъра, където е подготвен мобилен пункт. Всеки, който дари кръв, ще получи безплатен билет за спектакъла „Без..

публикувано на 03.09.25 в 10:28