Всъщност обсъждането не беше за самия строеж, а за нов подробен устройствен план на района, който обхваща четири квартала. С него се регламентират 4 улици, които в момента не съществуват в правния мир, зелените площи и се дава възможност на собственици и община да извършват каквито и да са строителни дейности. След обсъждането този ПУП ще бъде разгледан в ЕСУТ и ако бъде разписан от кмета, трябва да мине и през Общинския съвет.
Пред Радио Пловдив инвеститорът Тунджай Белберов обясни, че и по новия ПУП може да построи най-много три до четириетажна жилищна сграда, магазин или заведение, но добави, че все още не е взел решение за това.
В крайна сметка обсъждането завърши с протокол, в който бе записано, че хората не са съгласни с измененията на ПУП-а и не искат там да има ново строителство.
Върховният административен съд (ВАС) отмени решението на зам.-кмета на Община Пловдив Владимир Темелков за откриване на обществената поръчка за инженеринг на новата учебна сграда на СУ „Св. Патриарх Евтимий“ в Пловдив. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване. Общината e осъдена да заплати и разноските по делото. Обществената поръчка беше..
Пловдивчани и гости на града могат да паркират колите безплатно си в „Синя зона“ на днес и на 6 май , съобщиха от общинското предприятие "Паркиране и репатриране". "Синя зона" работи от 08:30 до 18:30 часа в дните от понеделник до събота включително. В неделя, на официални празници и в почивни дни престоят там не се заплаща. В..
Панагюрище днес е център на националните тържества, посветени на 149-ата годишнина от Априлското въстание. Тазгодишните чествания са под патронажа на председателя на Нaродното събрание Наталия Киселова. И тази година, на този ден в Панагюрище ще сведем глави пред подвига на Априлци, които преди 149 години с цената на живот и имот,..
От 11 часа пред паметника на Васил Петлешков в Цар Симеоновата градина ще се състои общоградско честване по повод навършването на 149 години от избухването на Априлското въстание. Честването в Пловдив се реализира по инициатива на Община Пловдив, като част от културния календар на града с участието на учениците от Основно училище "Васил..
Информацията за задържането на директора на местното поделение на митницата Мирослав Беляшки беше потвърдена от софийска градска прокуратура, която наблюдава действията на Антикорупционната комисия и разследващите. Специализираната акция на Антикорупционната комисия КОНПИ в присъствието на ГДБОП тече от сутринта в митницата. Според БНТ Беляшки е..