2
Трети ден продължава борбата с огъня от пожара, който бушува край село Хвойна, община Чепеларе, където бе обявено частично бедствено положение.
В горната част на селото, в местността Буково пожарът е овладян, днес се правят опити и към северната страна на селото.
Сутринта екипите се събират за координация и започват съвместни действия за потушаване на огъня, като участват и доброволци – съобщи кметът на Чепеларе Боран Хаджиев.
През нощта огънят е относително успокоен заради ниските температури и високата влажност, но през деня се очаква ново активизиране на огнищата. В нощните часове пламъците са обхванали и немного нови територии, каза инж. Здравко Бакалов, директор на Южно Централното Държавно Предприятие в Смолян.
И днес в борбата с огнената стихия ще участват и двата хеликоптера от авиобаза Крумово.
Досега огънят е изпепелил около 600 дка смесена гора. Властите уверяват, че няма опасност за населените места близки до пожара.
Причината за запалването най-вероятно е незагасена цигара, изхвърлена от преминаващ автомобил по пътя Хвойна-Чепеларе.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..