Припомням, че лидерска среща реши да издигне проф. Ивайло Старибратов, който е бил в конкуренция с Йордан Иванов /ДСБ/ и Манол Пейков /"Да, България"/. Самият кандидат отказа разговор преди официалното представяне на номинацията му.
В деня, в който решението стана ясно, Пейков написа емоционален пост в социалните мрежи, в който заяви подкрепа за Старибратов, но в който личи и известно разочарование, че не е бил подкрепен на позиция, за която от месеци работи.
"Човек не влиза в политиката, ако иска нещата за него да се случват сега и веднага", каза в контекста на личните емоции Манол Пейков.
Преговори кой да бъде кандидат за кмет, съветници и рейонни кметове са се водили активно в последния месец и половина, разкри Пейков и поясни, че те са били доста напрегнати, защото става въпрос "хора, става въпрос за съдби, за бъдеще".
"За да са добри едни преговори, всеки трябва да е малко недоволен", каза той по повод решението, в което явно е надделяла позицията на ПП.
На въпрос за баланса между по- голямата електорална тежест на ПП в Пловдив и от друга страна биографията на ДБ в този мандат на Общинския съвет, Манол Пейков акцентира именно върху тежестта на избора за общински съветници, които да формират управляващо мнозинство. Водач тук ще бъде Веселина Александрова /"Да България!"/, която и сега е в местния парламент.
"Имахме много дълга лична среща с проф. Старибратов, на която обсъждахме визиите си за града и това беше част от преговорите. Трябваше да сме съгласни с това, че този човек има личен интегритет и че няма да направи неочаквани неща, когато бъде избран за кмет, както и това, че виждането му за политиките на града съвпада с нашата. Аз съм впечатлен от това даколко векторите, в които разсъждаваме за Пловдиви за бъдещето му се припокриват", сподели Пейков.
По отношение на евентуално разколебаване на подкрепата, заради несбъднатото очакване на част симпатизантите на ПП - ДБ именно той да е в битката за кмет, Манол Пейков обясни, че "единствен начин да няма недоволни е да си паритя от типа на "Единна Русия", където инакомислещи няма и не може да има".
"Това са част от грапавините по пътя на демокрацията, а като добрезнаем това е едно много дълго пътуване, не спринт, а маратон. Надявам се времето, което ни остава до изборите да можем добре да защитим кандидатурата на проф. Старибратов, да можем добре да изградим публичния му образ и да може самият той да се почувства в свои води. Той също има доста добра политическа култура, добър опит и страхотна пловдивска семейна история".
Според Пейков последното е важно не само в символен план, а и защото един "човек с такава история има мнего какво да губи, ако в някъкъв момент тръгне по някакъв "крив път".
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
580 души, възрастни и самотноживеещи хора с увреждания в Пловдив, вече получават помощ вкъщи по проект, който частично заменя съществувалия до края на 2024 година "Грижа в дома". Лилия Кичукова от общинската дирекция за социално подпомагане, която ръководи проекта, обясни, че първоначално той е предвиден за 455 потребители, но от януари досега се..
Какво стои зад съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев и докъде ще се стигне с протестните действия? Според политолога доц. Татяна Буруджиева, ако президентът Радев искаше активно да се ангажира с въпроса за защита на българите и преодоляване на техните страхове по отношение..
Започна подготовката на обществените поръчки за общинската, областната, междуобластна и републиканска транспортни схеми от квотата за възлагане от Община Пловдив. Това обяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив новият директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов. Най-напреднала е процедурата за..
На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. На тази дата своя храмов празник отбелязва и църквата „Свети Свети Константин и Елена“ в Стария град. Архиерейската света литургия там бе оглавена от пловдивския митрополит Николай. Още от рано сутринта към църквата „Свети свети..
От Експертия клуб по икономика и политика (ЕКИП) обявиха днес свое проучване, според което брутното богатство на българите надхвърлят 1 трилион лева. Тук са включени както парите на хората, така и недвижимите имоти. "Включени са най-различни активи, но без земята, инвестиционното злато и криптовалутите", уточни в предаването "Ден след ден"..