Посланието е за мир, но и за категорична подкрепа, която ЕС трябва да окаже на арменския народ, преживящ и днес болезнените си спомени от геноцида през 1915 година, споделиха арменците от Пловдив, които след неделната литургия изпълниха двора, заключен между църквата, училището и културния дом на общността.
Целта на днешната международна акция е да привлече фокуса на общественото внимание в навечерието на третата среща на върха на Европейската политическа общност, която ще се проведе на 5 октомври в Гренада, Испания.Вачаган Гилигян припомни искането Баку незабавно да спре обсадата на арменските селища и и да се придържа към договорения в през 2020 г. така наречен „път на живота“.
"Призоваваме Европейския съюз да се въздържи от политическата позиция за интегриране на Арцах в рамките на Азербайджан, тъй като това би означавало смъртна присъда за арменците от републиката", каза Вачаган Гилигян пред събралите се.
Представители на арменската общност днес протестираха и в София,Бургас, Варна и Русе.
Инициативата „Европейци за Арцах“, както арменците наричат Нагорни Карабах, обединява арменските общности в Европа и повече от 500 европейски обществени структури.
Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..
Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари - над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони. Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на..
Царската къща в село Баня вече има нов собственик. Симеон Сакскобургготски е продал имота на бизнесмена Георги Самуилов. Сделката е била финализирана преди около десет дни, като стойността ѝ е приблизително два и половина милиона лева. Отчисления от продажбата вече са постъпили в бюджета на община Карлово под формата на тримесечния данък за..
Пазарджишката полиция разкри 32-годишен мъж , който е купувал гласове в село Говедаре в навечерието на предстоящите избори за общински съветници в Пазарджик. След като събрали данни, че мъжът предлага пари на граждани, за да ги склони да упражнят правото си на глас за определен кандидат за общински съветник, служители на Икономическа полиция..
Десетки лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив протестираха днес пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс. На него се явиха..