"Искам пак да се обърна към премиера, правителството и миньорите. Блокирането не е изход, тормози много други граждани. Не е правилно да се комуникира по този начин с една разгневена общност. Може да се направи много, да се защитят и техните права, но при една добра комуникация. Просто диалогът трябваше да се успокои, а не да е пред свършен факт“, заяви Борисов.
Той допълни, че идеята за 36 заплати на тези, които искат да напуснат, е добра и подчерта „Ние в не-коалицията подкрепяме тези министри“. Борисов обаче не спести упреци към управляващите, като посочи, че в петък оставали депутатите от ГЕРБ сами да защитават в пленарна зала закона за енергетиката, а ръководството на ПП-ДБ отишли на предизборна кампания.
„Докато не се реши всичко, да не ни провокират с такива решения“, каза още Бойко Борисов. Той бе в Пловдив за откриването на южната трибуна на стадион „Локомотив“. С него е и областният управител Илия Зюмбилев.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров откри форум в Дома на културата „Борис Христов“ по повод честването на 15 години от националната кампания „Чудесата на България“, организирана от вестник „Стандарт“. На събитието присъстваха заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, Амелия Гешева - съветник в екипа на министъра на туризма Мирослав Боршош,..
Пловдивският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на турския шофьор Саид Саатчиоглу. Той беше задържан, след като в квартирата му в Пловдив полицията откри 6 килограма кокаин и малки количества други наркотични вещества. Срещу него е било повдигнато обвинение за държане с цел разпространение на кокаина...
Пловдивска медико-диагностична лаборатория осъди след десетгодишна съдебна сага прокуратурата на Република България заради запечатването й по подозрение за работа с фалшиви направления за изследвания, съобщиха от Апелативния съд. Съдът отмени решението на окръжните магистрати, с което е отхвърлен предявеният граждански иск от частната..
От днес започват Дни на Италия в Карлово. Първото издание на феста е тази вечер с концерт на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада и с DJ парти и летен бал на открито. В събота проявите продължават с италиански брънч в градината до библиотеката и с демонстрации и дегустации на италиански кулинарни изкушения – пица, кафе, сладкиши,..
От началото на 2025 година в региона на Южна България се наблюдава значително увеличение на случаите с висцерална лайшманиоза – тежка паразитна инфекция, която засяга вътрешните органи и може да бъде фатална, ако не се лекува своевременно. За това алармират от Клиниката по инфекциозни болести и паразитология към УМБАЛ „Свети Георги“ -..