Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В мандата искаме да построим многофункционална спортна зала

Павел Гуджеров печели 3-ти кметски мандат в община Раковски с 61,74% вот.
„През цялото време водихме една изключително позитивна кампания“ – изтъкна в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров. Сред приоритетите си той очерта уличната инфраструктура в общината.
В по-големите села на общината – Стряма и Белозем продължаваме да акцентираме върху изграждане на канализация, подмяна на водопровода. Във всички населени места работим за подобряване на уличната инфраструктура. В момента работим върху проект за подобряване на пътната инфраструктура. Освен това се стараем да акцентираме на парковете и местата за отдих. Ще се постараем да довършим и санирането на сградите в общината, които са останали 4-5“ – заяви Гуджеров. Той добави още, че екипът му ще положи усилия и в сферите на културата и спорта. 
Основен акцент в мандата ще бъде построяването на една многофункционална спортна зала“ – изтъкна Гуджеров.
Кметът уточни, че от 21 съветници в ОбС получава 11, така че ще има обикновено мнозинство.

По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Румяна Титерякова

Екскурзоводите са против отмяната на лицензирането им

Лицензираните екскурзоводи у нас излязоха с петиция до Министерството на срещу отмяната на Наредбата за регулация на екскурзоводската професия. Такова искане е направено на среща в министерството в края на месец юли. Според лицензираните екскурзоводи то е продиктувано от икономически интереси на конкретни туроператори, които имат полза от..

публикувано на 07.08.25 в 11:03

Не е ясно как "Магазин за хората" ще влезе в кооперативните бази

Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив, а мрежата ще се развива в партньорство с Централния кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната идеята на лидера на ДПС Делян Пеевски за..

публикувано на 07.08.25 в 10:56

Готови ли са търговците в Пловдив за цените в лева и евро?

От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева.  С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..

публикувано на 06.08.25 в 11:10

МБАЛ „Свети Мина“ има нужда от инвестиции за нова апаратура

И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..

публикувано на 06.08.25 в 10:49
 Владимир Тодоров

Забраните за електрическите тротинетки няма да работят

Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..

обновено на 05.08.25 в 11:09