Митнически служители на Териториална дирекция Митница Пловдив откриха 1718 литра нелегален алкохол и един нерегистриран обект за дестилиране, при четири отделни проверки през месец октомври.
Най-голямото количество нелегален алкохол е открито при проверка в частен имот в село, намиращо се на територията на област Пазарджик. В жилищна постройка са открити 78 пластмасови бутилки, всяка с вместимост 10 литра, съдържащи безцветна течност с мирис на алкохол. Общото намерено количество алкохол е 780 литра. От собственика на имота не са представени документи удостоверяващи плащането, начисляването или обезпечаването на дължимия акциз.
Митнически служители извършват проверка на регистриран малък обект за изваряване на етилов алкохол в друго пазарджишко село. В близост до помещението, в което са разположени съдовете за дестилация, са открити пластмасови бутилки с общо 627 л течност с различно алкохолно съдържание – от 30˚ до 73˚.
Служители установяват и нелегален казан за варене на ракия в карловско село. Задържани са 2 броя съоръжения за дестилиране с вместимост 160 л и 500 л.
По тези два случая са съставени актове за установяване на административни нарушения.
19-годишен младеж пострада при тежка катастрофа в Кричим, след като пиян шофьор блъска колата му, след това помита още 3 паркирани автомобила и електрически стълб. За инцидента, станал в нощта срещу неделя, съобщиха в социалните мрежи майката на пострадалия и собственикът на автомобилите. Богдан Богданов разказа пред Радио Пловдив, че..
Модерен ядрено-магнитен резонанс "Сименс" от ново поколение ще заработи в "УМБАЛ-Пловдив". Арапатът гарантира по-бързи, по-тихи и по-детайлни изследвания благодарение на патентована технология и ще намери приложение в почти всички отделения на болницата, съобщи началникът на отделението по "Образна диагностика" д-р Иван Димитров . Той добави, че..
Петима дрогирани, пияни и неправоспособни шофьори са задържани в ареста в Пазарджишко през почивните дни след засилени проверки на пътна и охранителна полиция по пътищата. 30-годишен от село Мало Конаре и 57-годишен от Пазарджик са засечени да управляват автомобили под въздействието на наркотични вещества. 43-годишен софиянец е спипан..
Спектакълът „Без Кръв“ на Пловдивския драматичен театър е с пет номинации за тазгодиштото издание на наградите Аскеер, включително и за най - добро представлиние. Диана Добрева е с номинация за режисура. С номинации са още сценографът Валентин Светозарев, Раде Василев и Елена Вангеловска за костюмите и Явор Карагитлиев и Сашко Костов за музиката на..
28 април е Световен ден за безопасност и здраве при работа. На този ден се почита паметта на жертвите на трудови злополуки и професионални заболявания и се напомня, че те могат да бъдат предотвратени. Тази година денят ще премине под мотото за ролята на изкуствения интелект и дигитализацията на работното място.Целта е да се разясни как новите..