Днес отново ни очакват много слънчеви часове. Ще духа предимно слаб вятър от юг.
Ще бъде топло за ноември с максимални температури между 19° и 24°.
В планините ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Ще духа умерен, по най-високите върхове временно до силен вятър.
Още тази нощ облачността ще започне да се увеличава и от северозапад ще започнат валежи. Утре в северозападната половина на България като цяло денят ще бъде предимно облачен и с валежи и вятър.
В Източна България утре сутринта все още ще бъде спокойно, дори ще има условия за намалена видимост или ниска облачност. През деня валежите ще напредват на изток и там също за кратко ще вали и вятърът ще се усили.
В международния ден за борба със заболяването емблематични сгради в десeт български общини ще бъдат осветени в синьо и зелено за час. В Пловдив това ще бъде Дома на културата "Борис Христов". Лимфедемът е хронично и прогресиращо заболяване, което води до постоянен оток и драстична деформация на крайниците вследствие на нарушена финкция на..
Информационна среща в рамките на европейския проект DETOUR се провежда днес в Пловдив, в Дома на културата "Борис Христов". Проектът е финансиран по програма COSME на Европейския съюз и се изпълнява в четири държави – България, Италия, Турция и Гърция. Фокусът за България е развитието и популяризирането на туристически услуги по международния..
Известният живописец Ангел Пачаманов ще покаже знакови за творчеството си картини в своята голяма юбилейна изложба от 6 до 25 март 2025 г. в пространството на Зала "2019" към Градска художествена галерия – Пловдив. Откриването е от 18 часа. Пачаманов е автор на 47 самостоятелни изложби в България, Швейцария, Италия и САЩ. При изявата..
Тържествено ще бъде отбелязана днес 60-годишнината на Клиниката по лъчелечение към УМБАЛ „Свети Георги“ - Пловдив. Събитието ще се състои следобед в базата им на бул. „Васил Априлов“ 15А. Клиниката е водещ онкологичен център в страната, който вече шест десетилетия съчетава традиции и иновации в грижата за пациентите. С най-съвременно..
От 8 до 17 чaса днес се спира движението по бул. "Александър Стамболийски" от кръстовището с ул. "Стефан Стамболов" до кръстовището с ул. "Братя Шкорпил". Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод по проект на ВиК, обясняват от общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта“. Маршрутът на автобусна линия № 1 ще бъде..