Днес е първият работен ден на Георгиев, който е завършил „Екология и опазване на околната среда“ в Аграрния университет и след това е защитил магистратура по декоративна растителност и ландшафтен дизайн. Той е работил седем години в „Градини и паркове“, като е започнал от най-ниското стъпало и допреди четири години е бил главен експерт.
"Образованието ми е свързано с озеленяване. Надявам се да мога да покажа резултати и да направим Пловдив по-красив и по-зелен. Все още наблюдавам и нямам изградено мнение за ситуацията в "Градини и паркове. Като цяло първо ще закрепя връзките и комуникацията с персонала. С доста от тях се познавам, тъй като съм работил и преди тук. Но това е най-важното, за да може да има ефективност във всички наши действия", коментира Антон Георгиев.
Той посочи, че има някои набелязани решения за работата в дружеството и за това, как по-добре да изглеждат зелените системи на Пловдив, но все още не иска да коментира, тъй като първо иска да се ориентира в предприятието и на терен.
Новият директор посочи, че обмисля да бъдат обследвани опасните дървета в Пловдив и допълни, че ще най-вероятно ще бъде направен регистър на тези дървета. В навечерието на зимата той смята, че градските паркове трябва да бъдат почистени от падналите листа, за да бъдат подготвени за зимните месеци.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...