Тази събота в „Алтер его“ здраво ще „забият“ младите таланти от пловдивската тийн група DeatMag! Не ги пропускайте! Ето информация за DeatMag, която идва от самата група, публикуваме я с малки съкращения:
„На барабаните е Йоана Иванова, на 17 години, ученичка във Втора английска езикова гимназия "Томас Джеферсон", София. Ритъм китарата е в ръцете на Никола Шипошки JR, на 17 години. Той живее в Пловдив и учи във ФЕГ "Антоан дьо Сент-Екзюпери". Наследява уменията си по китара от баща си Никола Шипошки "Старши", основател на DeatMag, който и до днес отделя огромна част от от времето си за групата и помага с всичко възможно. Изгряващ талант и син на Димитър Бозевски (соло китара в група Blue Lemon), e Лъчезар Dbozz (от Димитров Бозевски), 17 годишен. Той учи в най-елитното езиково училище ЕГ "Пловдив". Мартина е най-младото и ново попълнение в групата - тя е само на 12, но вече има 4 години опит като соло китарист. Наскоро беше дебютното й участие не където и да е, а на S'cool Rock Fest 2023. Цецо е на бас китарата и въпреки 13-те си години, той е най-сериозният от всички. Любимецът на публиката, както и кошмарът на всеки фотограф (никога не седи на едно място). С представянето на Цецо, няма как да не споменем и неговия баща Тодор Чорбов, който подкрепя DeatMag изключително много. Последна, но не по важност, е Мариела - вокалистката на рок бандата. Лицето на DeatMag. Човекът под светлината на прожектора. На 17 години е и учи в ПГЕЕ.“
Ще добавим, че тийнейджърите от DeatMag вече имат издадени два албума, всеки месец имат поне по едно участие в страната, а през идващото лято се готвят за голямо турне... Ние в „Алтер его“ винаги сме били на принципа „Път на младите!“, надяваме се, че и вие ще им дадете шанс като ги слушате.
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.
Повторенията са в неделя от 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” – усмивки и рок за отскок!
Автор и водещ: Петър Краевски

Как приключва годината за Старинен Пловдив, разговор с проф. Елена Кантарева-Дечева , директор на общинския институт. За ремонтите на знакови къщи в Стария град и за новите проекти, които ще следим и догодина. "Най-важният проект за реставрация беше знаковата къща "Недкович" в Стария град", каза проф. Кантарева. Тя припомни, че сградата не е била..
През 2026 година Националният Aрхеологически Резерват – Хисаря ще отбележи своята 50-годишнина, за очакваните събития и за реализирания проект Вита Терми - говорим в програма "Точно днес" с доц. Митко Маджаров , директор на Археологическия музей в курортния град. Проектът носи визията от реалността към виртуалността – новите пътища на..
Писателят Симеон Ботев гостува в Пловдив за представяне на неговите книги. Преди дни авторът спечели - втора награда от националния литературния конкурс "Йордан Радичков" на община Берковица, за сборника му с разкази „ Неизбежният наследник “ (ИК Жанет 45). Преподавателят и писател Илия Михайлов ще бъде водещ на разговора със Симеон..
Дни на културното наследство се провеждат в Батак и са посветени на Деня на будителите – 1-ви ноември. Тази вечер Археологическият музей в града е домакин на археологическа вечер, а до края на седмицата предстоят награждаване на участниците в конкурса „Моето любимо училище“, юбилейно честване на „190 години училище в Батак“, а на 31-ви..
Пловдивският скулптор Иван Тотев получи наградата „Сирак Скитник“ на община Сливен на официална церемония в ДТ "Стефан Киров". Наградата му бе връчена за творбата „Исус“ от кмета на общината Стефан Радев по време на награждаването на лауреатите от Националната изложба по изобразително изкуство „Сливен‘2025“. В изложбата участват художници от..