Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спортната инфраструктура остава приоритетет за Пловдив

Дълги години съм работил като спортист, председател на спортен клуб и федерация  и проблемите не са ми чужди. В последните години в Пловдив се направи доста за спорта и започна изграждането на инфраструктрура -  два стадиона, от които единият е почти завършен , а „Локомотив“ се достроява, зала „Дунав“ трябва да бъде завършена, завършена е залата в двора на Руската  гимназия, продължава строежа на 50 метровия басейн до бсейн Младост, започна строителство на зала за волейбол и баскетбол в район „Западен“. Това ще продължава да се случва, каза в интервю за програма „Точно днес“ на Радио Пловдив новият зам.-кмет на Пловдив с ресор „Социални дейности, младежки политики и спорт“ Николай Бухалов. Като приоритет в управлението си той посочи още изграждането от на спортни салони  в училищата  и  развитието на детско-юношеския спорт.

Бившият състезател по гребане е единственият български спортист с два златни медала от едни олимпийски игри. Беше съветник в предишния Пловдивски общински съвет, а на изборите – в листата на коалиция „Съединени за Пловдив“ от квотата на „Кауза България“. Бухалов отбеляза, че  спортът е донесъл голяма слава на Пловдив и всrчки, които са допринесли за това могат да се видят в изградената на Гребната база алея на славата.

Трябва да има категоризация на спортните клубове и  завишен контрол за изразходването на средства, каза още новият зам.-кмет. 

Относно социалните дейности, които са в неговия  ресор, Бухалов отбеляза, че  общината има ескпертен екип начело с Веселина Ботева и ще помага този екип  да бъде съхранен.

Бухалов определи като манипулации твърденията, че досегашният зам.-кмет Георги Титюков ще управлява отново чрез него и допълни, че ще разчита на подкрепата на председателя на местния парламент - дългогодишния футболен съдия Атанас Узунов.

Винаги съм започвал с хъс, надявам се на добри резултати, каза Бухалов.

Чуйте повече от интервюто в звуковия файл.
По публикацията работи: Димитър Владимиров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изложението Camping&Caravaning Expo Plovdiv се провежда на Гребната база

След успешното миналогодишно издание в Пловдив, Camping & Caravaning Expo отново идва във втория по големина български град Пловдив, коментира за програма "Точно днес" Веселин Вълев, организатор на събитието.  Изложението ще събере през уикенда на Гребната база всичко най-ново от сферата на къмпинг туризма, караванинга и аутдор. Посетителите  ще имат..

обновено на 05.10.25 в 07:40

Стартира кампанията „25–Избери живот. Прегледай се навреме!“

Сдружение „Спри рака“ открива националната кампания „ 25 – Избери живот. Прегледай се навреме !“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум. Събитието ще се състои на 4 октомври 2025 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив.  Целта на кампанията е да повиши осведомеността..

обновено на 04.10.25 в 08:40

Над 100 сигнала за наводнения в Пловдив, ситуацията се нормализира

Ситуацията в Пловдив се нормализира. Това увериха от ОП „Чистота“ и „Градини и паркове“. Над 100 са сигналите за наводнени улици в Пловдив. Голяма част от тях са обработени. „Положението е сравнително спокойно, почти навсякъде водата се е оттекла. Екипите ни работиха през нощта и днес. Кметовете на районите в града много ни помогнаха,..

обновено на 03.10.25 в 15:53

платена публикация
Как пловдивчани се готвят за зимата с икономично отопление

Климатици Пловдив е тема с реална значимост за града — от сметките през януари до качеството на въздуха у дома и поведението на уредите в най-студените дни. Тук ще намерите практична, неутрална информация: какво да очаквате от съвременните системи, как да ги ползвате ефективно и какви са ползите за домакинствата в региона...

публикувано на 03.10.25 в 13:09

Пловдив празнува Деня на мавруда с голям фестивал

Пловдив от днес до пети октомври празнува Международния ден на мавруда с Urban Wine Fest - Plovdiv. Фестивалът е част от официалната програма на делегатите от Глобалната конференция за винен туризъм към Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism), която ще се проведе в Пловдив. Мостът над ул. „Гладстон“ ще се превърне в оживена винена..

публикувано на 03.10.25 в 10:56