Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избраха председатели на комисии на Общинския съвет в Пловдив

ГЕРБ получи председателските места в три от постоянните комисии на Пловдивския общински съвет – правната комисия ще оглави Слави Георгиев, по бюджет и и финаси – Спас Шуманов, а д-р Аргир Аргиров ще е начело на комисията по здавеопазване и социални дейности.

Две комсии ще са с председатели от коалицията ПП- ДБ – тази по „Общинска собственост и стопански дейности“ ще се води от Георги Рогачев, а по „Противодействие на корупцията“ от Владимир Славенски.

Председатели на две комиси имат и „Съединени за Пловдив“ - Стефан Послийски и Владимир Кисьов и  Владимир Кисьов ще водят комисиите по Култура и „Екология и комунални дейности“.

Общинският съветник от „Има такъв народ“ Ивайло Димов оглавява постоянната комисия по „Образование, наука, вероизповедание, етнически въпроси“, арх. Костадин Палазов от „БСП за България“ по „Устройство на територията и жилищна политика“, Симеон Петров от ППГОС „Възраждане“ ще е председател на комисията по  Обществен ред и транспорт и защита от бедствия“, а  комисията по „Младежки дейности и спорт“ се оглавява от Ерол Садъков от „Браво Пловдив“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Започна строителството на пътя до Мулдавския манастир

Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград.  Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..

публикувано на 06.02.25 в 14:36

9,5 кг наркотици и 361 вейпа конфискува полицията в Пловдив

От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията.  Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол.  При акциите са..

публикувано на 06.02.25 в 13:23

Делото за убийството на Митко от Цалапица продължава след месец

Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков.  Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение.  След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..

публикувано на 06.02.25 в 12:05

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

обновено на 06.02.25 в 10:16

С разпит на свидетели и експерти продължава делото "Цалапица"

В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти.  Бизюрев беше доведен с белезници в съдебната зала и делото започна. Днес по него ще бъде разгледана експертизата на камерата от читалище "Светлина" в Цалапица..

публикувано на 06.02.25 в 09:58