Полицаи от Сърница, лесничеи и общински служители спасиха 3-ма души, закъсали с колата си в района на село Побит камък в пазарджишката община Сърница. Групата от един мъж и две жени била от Плевен, като пътувала от Велинград за Гоце Делчев. По пътя те се заблудили и тръгнали по пътя за Сърница, като навигацията ги отвела в местността Побит камък. Този път бил труден за преминаване дори с високопроходими автомобили. Докато правел опит да изведе автомобила от снежните преспи, водачът спукал гума, а мястото било без обхват на мобилните телефони.
Тримата тръгнали пеша и изкачили близкото било, откъдето подали успешно сигнал за помощ на телефон 112. Незабавно бил сформиран екип от служители от полицейския участък в Сърница и от опитни лесничеи от Горското стопанство, които познавали отлично терена.
Трябвало да се действа бързо, защото температурата рязко падала, а единият от пътниците бил със сериозно заболяване. Отделно от това традиционно в района по това време кръстосвали различни хищници като вълци, чакали и мечки.
В резултат на екипната работа на издирвателния екип пътниците били локализирани и открити в сравнително добро физическо състояние. Оказано им е съдействие за настаняване в хотел, докато приключи нощта.
Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева свика извънредно заседание на Областния щаб за намаляване на риска от бедствия във връзка с очаквани нови обилни валежи на територията на областта. За 10 области за утре е обявен оранжев код за опасно време, сред които е и Пловдив. Очакваните количества на валежите до полунощ срещу вторник..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще посети днес Асеновград и Пловдив. Преди обед той ще открие. нова сграда на детска градина „Мир“. Тя е с 4 групи за 97 деца. Изградена е по Програмата на МОН за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища. В Пловдив следобед..
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще участва в церемонията по връчване на наградите в националния конкурс „Кмет на годината“. Той се организира за 13-а поредна година от Kmeta.bg, като победителите се избират чрез онлайн гласуване. По-късно вицепрезидентът ще бъде в Пловдив, където ще бъде гост на тържественото отбелязване на 95-годишнината на..
Дни на иновациите в образованието се откриват в Пловдив. Учители, директори и експерти от региона ще се съберат за поредица от практически демонстрации и работилници, посветени на новите технологии в обучението. Събитието ще представи роботика, дигитални инструменти и приложения на изкуствения интелект, които вече намират своето място в..
Краткосрочни мерки заради очакваните през следващите дни интензивни валежи бяха набелязани от институциите в Пловдив на спешно съвещание, свикано от кмета Костадин Димитров. Според кмета критичните точки в Пловдив са кръстовището на бул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Индустриална“, а също пътен възел „Скобелева майка“. По думите на..