Онези хотели, които искат да имат студенти за гости – вече са пълни. Тези, които избягват студенти, висококатгорийните хотели, просто не са ги пожелали. Първата група привличат празнуващите младежи с големите си дискотеки. Вечерята в ресторантите си е едно, след това се правят резервации за денс клуба – обяснява бизнес „технологията“ бизнесменът.
Колко ще струва празника за студентите, зависи от това какво заведение са избрали. Предположимо може да се каже, че нощувката ще е не повече от 200 лв., а куверта – не по-малко от 50 лв. Това е най-ниския ценоразпис, включващ само тези два компонента – нощувка и храна.
Велинград вече е пълен с туристи от много градове в страната. Чужденците обаче са малко. Основната причина за липсата им е войната на Русия в Украйна. Досега туристите са били най-вече руски. Съответно гръцките ходят за празниците главно в Банско, което им е най-близко, малко са сърбите, също и македонците – калкулира обстоятелствата председателят на хотелиерите.
Най-добрите клиенти са софиянците и пловдивчаните. С една дума – българите и бизнесът е доволен!
Това са хора, които като идват дори в хотелите с висока категария, не питат колко струва, те искат най-доброто и дават добри бакшиши на персонала... И къщите за гости са пълни, там идват цели компании. Хотелите от по-ниска категория са напълниха още по-отрано. Затова сме доволни от българите, много сме доволни – с удоволствие признава Златко Златанов.
По думите му, в бранша тук нямат такива проблеми с липса и текучество на персонал, като хотелиерите и ресторантьорите по другите дестинации, защото са целогодишно заети и служителите имат сигурност.
Има какво да се направи още. Велинград, колкото и да е развит, е на ниво поне на около 50% от капацитета си. Трябва да се работи още в сферата на „атракционите“.
Има и проблем с визията за развитието на езерото Клептуза. Защото тук е може би най-туристическото място в страната, а в момента за съжаление Клептуза е един боклучийски кош. Разчитаме на новото общинско ръковоство в този мандат да разреши проблемите на сто процента. Ще се търси и помощ от държавата, разбира се - убеден е Златко Златанов.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...