Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затварят за асфалтиране част от бул. "Дунав"

Заради асфалтиране, е затворена западната страна на кръстовището на бул. „Дунав” с ул. „Васил Левски”

Въведена е временна организация на движението, което се осъществява в в източната половина на кръстовището. Поставени са необходимите пътни знаци и указателни табели. Това съобщиха от общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта”.

Предвижда се асфалтирането на западната част на кръстовището да приключи до няколко дни, след което техниката ще се прехвърли в  източната – съответно с двупосочно движение във вече асфалтираната половина. Очаква се до края на седмицата цялото кръстовище да бъде готово и  нормалното движение  да бъде възстановено. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Протест на ресторантьори от площад „Съединение“ до Баня Старинна

Ресторантьори от 30 града, включително Пловдив, ще блокират възлови пътни артерии заради заложеното увеличение на ДДС за бранша от 9 на 20%. Протестът на ресторантьорските асоциации и структурите им в страната е срещу липсата на диалог с управляващите. От бранша настояват да се запази 9-процентната ставка на ДДС. Протестните действия в..

обновено на 19.03.25 в 06:27

Граждански протести настояват за промени в Изборния кодекс

Инициативата „Правосъдие за всеки“ огранизира от 18 часа тази вечер протест пред Съдебната палата в София. Под мотото „Вън Пеевски от властта!“ е планирано и протестно шествие, което ще стигне до старата сграда на Народното събрание. Проявата се организира в социалните мрежи, а инициаторите отбелязват – цитирам: „Искаме да попитаме кога си отива..

обновено на 19.03.25 в 06:27

Съседи спасиха жена от горяща къща в с. Царацово

Взрив на газова бутилка унищожи къща в пловдивското село Царацово. Собственичката ѝ е с изгаряния, като от пламъците са успели да я спасят съседите ѝ.  Три противопожарни екипа са гасили огъня, но от имота и имуществото не е останало почти нищо. 

публикувано на 18.03.25 в 16:25

Наравно сме с другите от НАТО, но ни липсва тяхното въоръжение

Днес отбелязваме 82 години от сформирането на Парашутната дружина, която е първообразът на днешните Специални сили. По традиция центърът на тържествената церемония е в Пловдив, където е дислоцирано днешното подразделение, след множеството си видоизменения през тези осем десетилетия.   Пловдив отбелязва 82-та годишнина на Парашутната..

публикувано на 18.03.25 в 16:15

Десетки пловдивчани дариха кръв за пострадалите от Кочани

Над 60 души са дарили кръв в Районния център по трансфузионна хематология само до обяд в рамките на кръводарителската кампания за пострадалите при трагичния пожар в дискотека в град Кочани, Република Северна Македония. Следобед желаещи продължават да идват, посочи д-р Жейна Парева от кръвния център.  По думите ѝ идват предимно млади хора, които..

публикувано на 18.03.25 в 15:09