Днес и утре се провежда традиционният благотворителен базар на Общинско предприятие „Младежки център Пловдив“ – „От деца за деца“. И в двата дни базарът е от 10 до 17 ч. пред търговски център "Гранд".
На щандовете могат да се купят ръчно изработени картички, играчки и други коледни подаръци. Така ще бъдат подкрепени благотворителните каузи, сред които са подкрепа за деца със специални образователни потребности, младежи с интелектуални затруднения, деца с диабет.
И тази година сред изработените неща НЕ трябва да присъстват напитки или хранителни продукти, припомнят организаторите.
Те обещават коледно настроение, музика, забавления и споделят: „Това, което си пожелаваме, е да донесем повече усмивки на лицата на хората и да спомогнем да се сбъднат техните мечти“.
Държавата е в готовност да подпомогне хората , чийто домове са засегнати от пожарите. Това заяви пред журналисти в Пловдив министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Средствата ще бъдат осигурени от министерството. Пострадалите семейства могат да получат еднократна помощ в размер на три пъти линията на бедност, което е около 2..
Около 350 шофьори са били санкционирани в Пловдив след проверки на общинската система за видеонаблюдение. Полицаите са прегледали над 430 видеоклипа от началото на месец юни, откогато действа новата мярка за овладяване на пътните нарушения. Най-честите нарушения са преминаване на червен светофар, неспазване на пътни знаци и задължителни посоки,..
От днес в карловската болница спират да приемат жени за раждане, тъй като педиатрите от Детско отделение отказват да консултират новородени с различна степен на недоносеност. Мотивът им е, че са много натоварени. Досега един лекар е поемал всички консултации, след неговото пенсиониране няма желаещ да го замести, дори и след като на..
Турският Червен полумесец обзаведе и оборудва социална кухня в сградата на областната организация на БЧК в Пловдив. Президентът на Турския Червен полумесец Фатма Мерич Йълмаз бе на посещение при пловдивските си колеги, като се запозна с дейността на социалната трапезария, която има капацитета да изхранва над 100 социално слаби граждани по време..
Нова организация на движение, въведена с пътни знаци, ще повиши безопасността на движение по АМ „Тракия“ в област Пазарджик в участъка между 70-и и 90-и км, съобщи агенция "Пътна инфрасструктура". По разпореждане на министър-председателят Росен Желязков са предприети действия, с които да се гарантира сигурността на всички пътуващи по едно..