Усетете духа на празниците, с петъчното музикално матине в НБ „Иван Вазов“. Събитието е в петък, от 11 часа, с участието на хор „Детска китка“.
Програмата включва : "Moeder Aarde" (Майката Земя) – музика и текст Франкo Принслу, хореография Панда ван Проусдей. “Песен за дръвчето“ и „Песничка из три песни“ за детски хор – музика Иван Спасов, текст Георги Струмски и Никола Ракитин. "Sisi ni moja" (Ние сме едно цяло) – музика и текст Якоб Нарверуд. "Northern Lights" (Северно сияние) – музика Ула Яйло, текст от Песен на песните Соломонови. "Я изгрей, слънце" – музика Янка Иванова, текст Янка Иванова и Георги Алексиев, аранжимент Атанас Илиев. "This Little Babe" – из коледна церемония на Бенджамин Бритън, текст Робърт Саутуел. "Dancing Queen" – музика и текст Бени Андерсон, Бьорн Улвиъс и Стиг Андерсон, аранжимент Роджър Емерсън. "Ти, елхице" – музика Н. Димитров, С. Христов, текст Иван Бунин. "Бяла приказка" – музика Красен Иванов, текст Валери Петров и песента „Jingle Bells“ – музика Джеймс Пиърпойнт.
„Мисля, че ще бъде разнообразно. Децата носят много хубав заряд в себе си. Те обичат да пеят, обичат да бъдат на сцена, обичат да общуват с публиката и това, винаги, се отразява на самото преживяване. Става дума за 60 момичета, от 5-ти до 12-ти клас. В матинето ще участва концертният състав на хоровата школа, защото ние имаме два състава, които са в по-начална фаза на обучение“, разказва Яна Делирадева, диригент на хор „Детска китка“.
Клавирният съпровод е на Соня Запрянова. Хормайстори са Николина Кърмазлийска и Джулия Узунова. Главен диригент на хора е проф. Златина Делирадева. Събитието е с вход свободен.
Яна Делирадева е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте, в прикачения файл.
Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..
Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г. Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век? На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив,..
Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува. Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви". Композициите на творбите и цветовете им изследват..
Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата. Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..
Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..