Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивската "Чистота" е с нов директор

| обновено на 05.01.24 в 23:24

Тодор Гичев оглави ОП "Чистота" в Пловдив. Той има дългогодишен  опит като управител на фирма в сферата на управлението на отпадъци, озеленяване и логистика.  

За заместник-директор на предприятието е назначена Десислава Георгиева – бивш директор на РИОСВ – Пловдив. Освен солиден опит в екоинспекцията, тя има и опит като инспектор по качеството на производствените процеси в ОП „Чистота“, съобщават от пресцентъра на Общината

Следобед новите ръководители на общинската фирма бяха представени на екипа, а досегашният директор Димитър Георгиев им пожела успех в работата.

Сред първите задачи на новото ръководство са засилен контрол върху нерегламентираното изхвърляне на отпадъци, включително около съдовете за смесени отпадъци и за разделно събиране, нерегламентираното изхвърляне на отпадъци от търговските обекти, както и подобряване качеството на всички дейности от ресора на ОП „Чистота“ – зимното дежурство, машинно миене и машинно метене.

Постепенно ще бъде активизирана дейността по санкциониране на нарушителите и замърсителите в Пловдив, категорични са от новото ръководство на ОП „Чистота“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Започва Международният фестивал на камерната музика в Пловдив

Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив.  Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство  "Добрин Петков".   Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..

обновено на 18.05.25 в 15:15

Никол Гаджева е новата Царица на розата в Карлово

Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово.  Тя е на 16 години и учи в СУ "Христо Проданов". Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на площад "20-ти юли" в Карлово.  Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..

обновено на 18.05.25 в 15:14

Скаутски игри забавляват малчуганите в градска среда

Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..

публикувано на 18.05.25 в 08:57

Символичен протест на музейните работници и Ден на отворените врати

Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната.  В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..

обновено на 17.05.25 в 12:16

Откриха труп в Марица

Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ.  Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито.  На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.

публикувано на 17.05.25 в 12:09