"Изкуственият интелект (ИИ) ще закрие редица професии, но ще открие нови" – заяви в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Мариана Тодорова, футуролог от БАН.
Застрашени са младшите експерти в различни гилдии като журналистиката, художествения превод, логистиката, охранителната система, оперативното счетоводство – счита доц. Тодорова. Тя обаче добави, че ще се появят нови професии като инженер на заданията на ИИ.
„Ние още нямаме онзи ИИ, който разсъждава и има нашата глобална интелигентност. Може никога да не достигнем до този момент, но може да достигнем от 3 до 5 години, никой не може да прогнозира. Защото много зависи дали ИИ ще преповтори нашето съзнание, което е човешко, или просто ще изгради съвсем друг тип съзнателност, която ние не можем да прогнозираме каква е. Повечето експерти смятат, че ще имаме такъв изкуствен интелект с ново съзнание до 2030 г.“ – счита Тодорова.
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи? Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..
Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този момент и то е, че опозицията е от две..
В свят, в който промените в климата и загубата на биоразнообразие вече не са далечни заплахи, всяка стъпка към по-зелена и устойчива среда има значение. Над 3500 дървета и храсти бяха засадени в рамките на еко инициатива на ХОЛДИНГ КЦМ 2000 . Тя носи името „Засаждаме 2500 + дървета“ и се осъществява по повод 25-годишния юбилей на дружеството..
Центърът по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив отбеляза 10 години от създаването си. Той е първият и единствен в България център за върхова наука в полза на устойчивото земеделие и човешкото здраве. Оборудван с технологии от най-ново поколение, центърът се налага като притегателен център за млади изследователи и..