Общинският съветник от „Съединени за Пловдив“ от квотата на Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ адвокат Георги Колев се обяви за широк обществен дебат по темата за съдбата на паметника Альоша. По повод вчерашното решение на комисиите в ОбС, с което се изисква финансова и техническа обосновки от Община Пловдив за двете предложения – на ДСБ за премахване на Альоша от Бунарджика и на Има такъв народ за провеждане на референдум по темата, Георги Колев каза, че това е опит за отлагането им.
„Това е опит за отлагане на предложението, за да може в крайна сметка Пловдив да тръгне по най-правилния път за развързване на този възел, който за мен напълно излишно в момента се затяга. Това място, Альоша, е обичано място. Ако виждате, съм изключително специфичен в израза и не използвам думата паметник, а място. То е наситено с многоположителни емоции за пловдивчани“, каза Георги Колев.
Общинският съветник подчерта, че не може 51 съветници за една нощ да вземат най-правилното решение, което ще рефлектира върху визията, съдбата и емоциите на пловдивчани.
„Трябва да се съберат достатъчно данни от икономически характер, свързани с потенциалното премахване на паметника, а също и за провеждането на този местен референдум. Защото за мен съдбата на това място трябва да бъде решена от всички пловдивчани“, категоричен беше Георги Колев.
Според него техническата и финансовата обосновки ще бъдат предоставени в най-скоро време от Община Пловдив, което ще даде възможност и за гласувнае на двете предложения в зала.
Цялото интервю с адвокат Георги Колев можете да чуете в звуковия файл.Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..