Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В нощна проверка на КАТ само един шофьор се оказа пиян от 418

Над 100 нарушения установиха при специализирана операция пловдивските пътни полицаи през нощта на събота срещу неделя, съобщиха от полицейската дирекция. Общо 493 моторни превозни средства, 418 водачи и пътници са проверени при акцията, проведена в Пловдив. 

21 акта и 82 глоби с фиш са съставени за 104 нарушения на Закона за движение по пътищата. Връчени са и 21 електронни фиша. Спипан е само един пийнал шофьор и друг без книжка, с нередовни пътни документи са били 16, а други 23 са управлявали технически неизправни автомобили. 

Сред глобените са и трима водачи, преминали на червен светофар, 10 – за неспазване на знаците и маркировката и други 7 – за неправилно паркиране. Глоба е наложена и на 8 души без обезопасителни колани, както и двама пешеходци за неправилно пресичане. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Първенец Йотова призова българите да са държавници като героите на Съединението

Десетки се стекоха в пловдивското село Първенец, където тази вечер се проведе тържествена проверка-заря по повод 140-та годишнина от Съединението на България. В церемонията, която се провежда за първи път в селото, участва вицепрезидентът Илияна Йотова. Преди началото ѝ пред журналисти Йотова призова българите:  "Да бъдем онези българи преди 140..

публикувано на 05.09.25 в 23:13

Спукан водопровод наводни ул. "Гълъбец", стотици са на сухо

Спукан етернитов водопровод наводни този следобед улица "Гълъбец" в квартал "Каменица" 2.  От публикуваните в социалните мрежи клипове се вижда, че улицата с жилищни блокове е превърната в река от изтеклото голямо количество вода.  От ВиК съобщават, че районът ще остане без вода до отстраняване на аварията. Изключените кранове са в карето между..

публикувано на 05.09.25 в 17:13

Пуснаха движението по източното платно на бул. "Васил Априлов"

Тази сутрин бе пуснато движението на ремонтираното източно платно на бул. "Васил Априлов". Ремонтът в отсечката от кръстовището при бул. „Шести септември“ до бул. „Марица юг“ започна в началото на месец юли и включи подмяна на подземната инфраструктура и  нови места за паркиране. За ремонтните дейности от държавата бяха осигурени 2,5 млн...

обновено на 05.09.25 в 16:07

Две фирми подадоха оферти за завършване на Колежа

Само две фирми подадоха оферти за реконструкция и основен ремонт  на трибуните на стадион Ботев в Пловдив. В обществената поръчка за почти 10 милиона и 800 хиляди лева без ДДС участват консорциум, в който влиза дружеството ПИМК, което и до момента ремонтира Колежа, както и фирмата "Катмар" 13. С реализирането на проекта  ще се постигне..

публикувано на 05.09.25 в 14:54

НСО оповести строги мерки за сигурност за честването на Съединението в Пловдив

На 6 септември Националната служба за охрана въвежда в Пловдив мерки за сигурност по повод 140 години от Съединението на България и Празника на града. Кулминацията на честванията е тържествената проверка с начало 20:30 часа на пл. „Съединение“. На гражданите, които желаят да присъстват на зарята, достъп до зоната за сигурност ще бъде..

публикувано на 05.09.25 в 13:02