Апел за безвъзмездно даряване на кръв отправя екипът отделението по трансфузионна хематология към пловдвската болница “Свети Георги”. Количествата са силно ограничени - след празниците броят на донори значително е намалял, а потокът от пациенти нараства.
Кръвта е жизненоважен ресурс, който може да спаси много животи. В момента имаме неотложна нужда от всички кръвни групи, но най-вече от А+ и А-, затова молим както роднините на пациентите, така и всички съпричастни хора да се отзоват. С тяхна помощ и дарение ще помогнем на нуждаещите се и особено на спешните случаи, заяви началникът на отделението д-р Цвета Салабашева.
Кръвта е необходима в почти всички лечебни звена на най-голямата болница у нас, тъй като всеки ден се се извършват множество операции, често се правят и вливания на деца в отделението по детска онкохематология.
Започва кампанията на Община Пловдив за масова кастрация на безстопанствени кучета в града, която цели контролиране популацията на бездомни животни и осигуряване на по-добри условия за тях. ОП „Зооветеринарен комплекс“ призовава гражданите да се включат активно в процеса, като сигнализират, ако забележат безстопанствени кучета на територията на..
Въпреки настойчивите предупреждения и постянните полицейски акции за спазване законите по пътищата, не намаляват случайте на хванати пияни шофьори зад волана. Това сочи статистиката на пловдивската „Пътна полиция“ в отчет за поредната такава операция в периода 18 – 27 април. В този времеви отрязък са засечени 32 водачи с високи алкохолни проби и..
Тримата пациенти, които постъпиха в УМБАЛ "Свети Георги“ в Пловдив след пожара в град Кочани, Северна Македония, вече са изписани в стабилно общо състояние. Пациентите бяха приети на 17 март 2025 г. в Клиниката по пластично-възстановителна и естетична хирургия, където бяха настанени в реанимационни условия, поради тежестта на изгарянията и..
19-годишен младеж пострада при тежка катастрофа в Кричим, след като пиян шофьор блъска колата му, след това помита още 3 паркирани автомобила и електрически стълб. За инцидента, станал в нощта срещу неделя, съобщиха в социалните мрежи майката на пострадалия и собственикът на автомобилите. Богдан Богданов разказа пред Радио Пловдив, че..
Модерен ядрено-магнитен резонанс "Сименс" от ново поколение ще заработи в "УМБАЛ-Пловдив". Арапатът гарантира по-бързи, по-тихи и по-детайлни изследвания благодарение на патентована технология и ще намери приложение в почти всички отделения на болницата, съобщи началникът на отделението по "Образна диагностика" д-р Иван Димитров . Той добави, че..