Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

АМТИИ отново е домакин на "Орфееви таланти"

За поредна година от 01.02 до 04. 02.2024 г. АМТИИ "Асен Диамандиев" е домакин на  Международният конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви таланти". 
Ежегодно на седемте сцени, които форумът предоставя на участниците се явяват над 5000 изпълнители от България и чужбина. Журито на „ОРФЕЕВИ ТАЛАНТИ“ се състои от над 24 утвърдени специалисти от Висши учебни заведения в страната и по света, известни  изпълнители, диригенти, композитори, продуценти, критици и др. Амбицията на организаторите е да предостави по-голям спектър от възможности за изява  и оценка на обучаващите се и техните преподаватели в сферата на фолклора, класическото музициране и изобразителното изкуство. 
В рамките на няколко дни, пловдивчани и гостите на Европейската столица на културата, ще имат възможност да се насладят на богата палитра културни събития, включени в  програмата на Международния конкурс за музикално, танцово и  изобразително изкуство „Орфееви таланти“ – Пловдив, 2024.

За събитието говорим с гл.ас. д-р Николай Гурбанов от АМТИИ.


Чуйте подробностите в звуковия файл!
По публикацията работи: Жоро Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Градски турове за 18 април организира "Старинен Пловдив"

На 18 април отбелязваме Международния ден за опазване на паметниците на културата . Денят се чества от 1984 година по решение на ЮНЕСКО. На този ден отдаваме дължимото на националното ни наследство, почитаме хората, отдадени на каузата за опазването му, което е изключително отговорна роля. 18 април е повод да се привлече общественото внимание във..

публикувано на 18.04.25 в 10:10

Изложба „Вяра и Светлина“ в храм „Пресвето сърце Исусово“

Изложба „Вяра и Светлина“ – диамантени гоблени с библейски истории ще бъде открита на Великден в храм „„Пресвето сърце Исусово“ в град Раковски.  Те са изработени от хора в нервностойно положение към Центъра за социална интеграция и рехабилитация, под ръководството на сестрите Францисканки и включват сцени от живота на Исус Христос, Дева Мария..

обновено на 18.04.25 в 09:32

Как рибите се появиха в картините на Йорданка Георгиева?

Влизаме в едно уютно ателие на творец, то е разположено на малка уличка в Капана, в него работи  Йорданка Георгиева.  Тя се завръща в България през 2022 година, след дълго време, в които живее и работи на остров, разположен някъде между Великобритания и Франция.  Художничката рисува символа на християнството - рибата и вярва, че арттерапията помага..

публикувано на 18.04.25 в 08:00

"От Аз-буки до ИИ" - събития в НБ "Иван Вазов"

Осем творчески работилници, изложби, лекции и литературен куиз включва проектът „От Аз-буки до Изкуствения интелект“ на Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив. До края на април в библиотеката ще се открият калиграфска работилница под ръководството на художничката Захарина Петрова от Нов български университет и ателие по цианотипия –..

публикувано на 16.04.25 в 12:28