Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Време е службите да бъдат реформирани, заяви съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков

Румен Радев не може да е и президент, и лидер на партия

"За думите на г-н президента - едно нещо, което ми направи впечатление е, че той каза - "ще сезирам органите". И моят въпрос е кои органи? Ние отдавна искаме да има реформа в ДАНС. Акад. Денков предложи смяна на шефа на ДАНС, но то беше блокирано от президента". 

Това заяви съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков по време на посещение в Пазарджик, цитиран от БНТ. Коментарът му беше по повод думите на Радев, че "Кирил Петков е опитомен от Делян Пеевски".

По време на срещата с медиите той каза, че не се притеснява от заявката на Румен Радев за политически проект. "Не може да си политически лидер и президент. Трябва да си избереш едно от двете", настоя Петков.

Съпредседателят на "Продължаваме Промяната" отбеляза, че преди да бъдат сезирани органи, те на първо място трябва да бъдат реформирани. "Ще започнем отново кампания за силна реформа в службите. Когато има реформи в службите няма само по медиите да се говори само от едната или от другата страна, да има въпроси за съветници, и за други корумпирани истории, ще има реално разследване", отбеляза Петков.

Кирил Петков акцентира върху това, че е "време службите да бъдат реформирани". "А дотогава сезиране на нереформирани органи е нищо повече от едно нищоговорене", посочи Петков.

По публикацията работи: Иванка Петкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Средната заплата в Пловдив е с над 16% по- ниска от СРЗ за страната

Пловдивска област продължава да заема шесто място по заплати сред 28-те области в страната, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг за последните три месеца на миналата година. С най-висока средна месечна работна заплата е столицата - 3 287 лв. Средната месечна работна заплата за област Пловдив е с 16.3% по- ниска и от..

публикувано на 17.02.25 в 16:53

Пак ще търсят концесионер на летище "Пловдив"

Планираме да започнем процедура по отдаването на концесия на летище Пловдив. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с авиационната индустрия, съобщи пресцентърът на Министерството на транспорта и съобщенията. „В авиацията ни трябва да има повече бизнес и по-малко държава. Привърженик съм на..

публикувано на 17.02.25 в 14:35

Случайността спря две телефонни измами в Стамболийски

Само за 1 месец в полицейското управление в Стамболийски са получени 2 сигнала за опити за телефонни измами, които са предотвратени само благодарение на щастлива случайност. Кметът на общината Петър Неделев разказа, че и в 2-та случая става дума за възрастни хора, от които по телефона са поискани големи суми пари за операции на близки хора...

публикувано на 17.02.25 в 13:57

С 600 000 лева община Сопот подмени уличното осветление

Община Сопот модернизира уличното осветление по проект, финансиран от Плана за възстановяване и устойчивост. По проекта са монтирани 1166 нови енергоспестяващи улични осветителни тела, съоръжения за производство и съхранение на електрическа енергия от ВЕИ за собствено потребление, както и нови 25 табла за улично осветление, които разполагат със..

публикувано на 17.02.25 в 13:21

Директорът на пловдивската пожарна стана пожарникар на годината

Директорът на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов е пожарникар за 2024 година, съобщиха от пресцентъра на МВР. Той получава наградата за безупречния си  професионализъм, себеотрицание и управленски умения при гасенето на мащабните горски пожари през миналата година в Пловдивско, някои от които продължиха над 3 денонощия.  Освен горските, в..

публикувано на 17.02.25 в 12:31