Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха тийнейджър, седнал зад волана и опитал да избяга от полицията

След кратко преследване полицията задръжа 15 годишен младеж, шофирал в район напазарджишкото село Звъничево. 

Младежът не спрял на стоп палката на патрул, продължил с мръсна газ към Пазарджик и бил обграден от полицейски екипи на изхода на града. След устроената му блокада изоставил автомобила е се опитал да избяга, но бил заловен. 

Оказало се, че той пътувал със свой връстник, който откраднал колата на дядо си. Двамата непълнолетни са задържани в ареста и с тях са работили инспектори „Детска педагогическа стая“.

Полицията задърж и 33 годишен неправоспособен шофьор.  Мъжът, чиято книжка е отнета миналата година, бил забелязан до с. Калугерово. След гонка с полицията изоставил джипа си в покрайнините на селото. 

Два дни по- късно е открит  и задържан. Иззет е автомобилът, който  се оказал собственост на фирмата в която работи. Срещу 33 годишния нарушител са образувани две досъдебни производства.   




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Улица в "Южен" е преасфалтирана и с паркинг за 47 коли

С изцяло нов асфалт е част от улица „Славееви гори“ и паркингът край нея. Това съобщи кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев. Пространството пред „Славееви гори“ между номера 44 и 52 е изцяло преасфалтирано. Положени са 740 кв.м. настилка, изградени са и нови бордюри. Напълно готов е и паркингът край улицата. Той се простира на 600 квадратни..

публикувано на 22.06.25 в 09:05

Цените на зеленчуците и на част от плодовете поевтиняват

Значително понижение в цените на зеленчуците, на някои плодове и основни хранителни стоки по борсите у нас тази седмица показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Тази седмица спад на цените има при всички зеленчуци, наблюдавани от Комисията. Най-значителен той е при краставиците - с 16,3 на сто..

публикувано на 22.06.25 в 07:54

Братя Мангасариян и Gipsy Kings закриват "Франкофоли“

Днес е последният ден на Фестивала „Франкофоли“ на Гребната база в Пловдив. Вечерта ще започне с обичаните български музиканти Братя Мангасариян, известни със своя хумор и с ефектното си сценично присъствие. След тях публиката ще се наслади на изпълненията на македонския изпълнител Кирил Джайковски, който ще представи микс от етно мотиви..

обновено на 22.06.25 в 07:15

Войводиново избира на балотаж кмет на селото

Втори тур на извънредните местни избори се провежда във Войдиново. Балотъжът е между Атанас Христозов  от "Има такъв народ“ и Тошко Златарев от “Обединени земеделци“. На първи тур Златарев  получи 265 гласа, а Атанас Христозов - 243.  До частичния вот се стигна, след като на 6 март почина досегашният кмет на Войводиново  Димитър Тосев, който..

публикувано на 22.06.25 в 07:01

Смилян е домакин на събора "Изворен глас"

Родопското село Смилян е домакин на Фолклорния събор "Изворен глас“. С него започват и изложение под наслов "Чиста храна за нас и нашите деца“ и Фестивал на дивите цветя.  Съборът "Изворен глас" включва надпяване, надиграване и категория за разказвачи на история на родопски диалект.  Билки, мед и пчелни продукти, домашно приготвени сладка,..

публикувано на 21.06.25 в 17:07