Събитието тогава бе широко отразено от всички национални медии, а на една от централните алеи бе запален и пламъкът на мира, с посланието – държавите да се обединяват, а не да воюват. Днес, се оказва, че проектът няма шанс скоро да бъде довършен. Нещо повече, общината дори е в затруднение да се издължи на строителните фирми за дейностите, които са извършени до момента, тъй като е възлагана работа, без да са осигурени средствата за това.
"Тази градина и след 50, след 100 години ще остане тук и тя ще продължи да дава същото послание на тези, които идват след нас", каза по време на откриването на 25 септември тогавашният кмет Тодор Попов. На откриването бяха зам.-председателят на НС Росица Кирова, Христо Стоичков и Карл Люис.
Днес „Градината на света“, която е върху площ от 112 декара и съдържа растения от близо 80 държави изглежда тъжна, а част от растителността не успя да издържи на минусовите температури. Пламъкът на мира отдавна е угаснал, а част от асфалтовите алеи са напукани. Какво се случва с „Градината на света“.
"Относно "Градината на света" още няма акт 16. Обектът не е изпълнен в цялост и някои от строително-монтажните работи не са завършени. Изключително много въпроси възникват за тази "Градина на света"", каза кметът на Пазарджик Петър Куленски.
Проблемът е в това, че към днешна дата община Пазарджик няма пари, за да покрие разходите по проектирането и изграждането на „Градината на света“, тъй като е на „червено“, дори, с частично запорирани сметки. В този случай съвсем реална е възможността, фирмите да си потърсят парите по съдебен път.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..
Взетите днес проби са само и единствено от засегнатите стопанства с констатирано заболяване чума по дребните преживни животни. Колегите от областната дирекция в Пазарджик са взели 315 проби от 105 животни във Велинград , съобщи в интервю за Радио Пловдив д-р Даниел Денев от отдел "Здравеопазване на животните" към Българската агенция по безопасност..
Организации на пациенти от България, Гърция, Испания,Франция, Италия, изпратиха становище до Европейската агенция за лекарствата (EMA) относно дискриминационния подход спрямо ограничения достъп на лечение на възрастните хора с географска атрофия и отказа на Агенцията одобрената терапия за това заболяване от американския лекарствен регулатор да се..