Колоната от протестиращи бе ескортирана.
от полиция.
Шествието им предизвика задръствания, но шофьорите търпеливо изчакваха. Малко след 14 часа първите трактори обърнаха в посока село Труд. По маршрута им се образуваха задръствания.
Протестиращите планират шествие с тракторите до Пловдив около 13 часа. Маршрутът им е по ул. „Васил Левски“ и от кръстовището с бул. „Дунав“ връщане обратно до началния пункт, където да останат до 15 часа.
Те отново повториха седемте си искания, сред които са помощта заради войната в Украйна, изравняване на субсидиите в целия ЕС, категоризация на фермерския труд.
Земеделците ще се отзоват на поканата за обсъждане на нов Мевморандум с правителството и настояват в него да влязат всички техни искания.
В Пазарджишко протестът на земеделците е в района на пътен възел Гелеменово. Полицията е осигурила алтернативни маршрути за преминаващите, съобщи говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов.
На 6 март (четвъртък) от 08.00 ч. до 17.00 ч. се спира движението по бул. ,,Александър Стамболийски“ от кръстовището с ул. ,,Стефан Стамболов“ до кръстовището с ул. ,,Братя Шкорпил“, това съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“ в Пловдив. Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод на ВиК. Затварянето на булеварда ще доведе и до..
Проектът е на стойност 1 милион 217 хиляди лв. и се финансира по Националния план за възстановяване и устойчивост. Фирмата изпълнител ще постави общо 4505 нови LED лампи в селата Бенковски, Войводиново, Войсил, Граф Игнатиево, Динк, Желязно, Калековец, Костиево, Маноле, Радиново, Рогош, Скутаре, Труд и Царацово. Кметът на община „Марица“..
Медицинският хеликоптер пристигна на стадиона в кв. "Райково", за да превози най-тежко пострадалия от катастрофата, която стана по обяд днес на кръстовище в центъра на Смолян. Бус удари електрически стълб в Смолян, трима души пострадаха Мъжът е на 47 години и е с тежка черепно-мозъчна травма и бе транспортиран за лечение в УМБАЛ "Свети Георги" в..
Спешни аварийни дейности по стабилизиране на мозайката на античната сграда "Ирини" започва екипът на Общинския институт "Старинен Пловдив", съобщи директорът му проф. Елена Кантарева - Дечева. Близо 10 месеца след като е внесена в Министерството на културата, днес план-програмата за извършването им бе приета от Експертния съвет по недвижимо..
Серия от телефонни измами, при които извършителите се представят за полицейски служители са извършени през първите четири дни на март в Пловдивско. Според получените сигнали всеки ден от 1 до 4 март от възрастни хора са отнети общо над 90 хиляди лева и ценности. В три от случаите парите били хвърлени през тераси, а в четвъртия - предадени на..