Следобед в Районния съд в Пловдив започва разпоредително заседание по делото срещу бившия охранител Георги Георгиев, който жестоко малтретира ученичката от Стара Загора Дебора Михайлова.
Процесът се премести в Пловдив, след като всички съдии от старозагорския районен съд си направиха отводи и ВКС разпореди делото да се поеме от пловдивските магистрати.
Спрямо Георги Георгиев са повдигнати три обвинения – за побой, обезобразяване на момиче и заплаха за убийство. Престъплението бе извършено в края на юни миналата година.
Случаят придоби широк обществен отзвук месец по-късно. Тогава се разбра, че насилникът е бил задържан за кратко и освободен от старозагорския съд, чийто състав преценил, че извършеното е само "лека телесна повреда".
На 31 юли Георгиев вече бе задържан за постоянно в ареста. За престъпленията, за които е обвинен, той може да получи до 10 години затвор.
Случаят с насилието над Дебора Михайлова предизвика серия от протести в цялата страна.
27-годишен криминално проявен и осъждан мъж е задържан за умишленоубийство на клошар в Пловдив. Починалият е открит в изоставена къща край площад "Кочо честименски" на 18 септември. Разследването е установила, че смъртта на пловдивчанина, който водел скитнически начин на живот, е настъпила в резултат на травми от побой. При организираните..
Овладян е пожарът над Асеновградското село Горнослав, съобщи преди минути директорът на пожарната в Пловдив Васил Димов. Той уточни, че предстои обработка на по- трудностъпни части от първото от двете огнища, които са в скалисто дере, но и тях огнеборците вече са достигнали. По- притеснителен е бил огънят във високата борова гора. Теренът е..
Пожарът край Горнослав се разраства, като се е отворил и втори фронт. Първото огнище е тръгнало от небрежен собственик на нива, местен жител, който е запалил стърнища. Вторият фронт обаче е пламнал горе в планината, в параклиса Свети Илия. Няма опасност за местното население, от което са се включили много..
Пловдив се включва в инициативата „Да изчистим България заедно“. Начало на акцията ще бъде поставено в 10:00 ч., а местата, които ще бъдат почистени са южният бряг на Марица от панаирния до пешеходния мост, парковете „Сърнена гора“ в Кършияка и Розариума, пространства около училища и детски градини, здравни заведения, алеи и междублокови..
От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите. За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария Ботева, която е заместник -началник на Националната Пътна полиция. В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..