На място са изпратени два екипа на пожарната служба в Стамболийски. Около 2 часа огнеборците са гасили пламъците в разгорялата се постройка. Веднага след пожара за оглед са пристигнали кметът на селото Мария Манолова и заместник-кметът в община „Родопи“ Емилия Иванова.
В помощ на пострадалия Мишо Гълъбов кметството в Брестовица организира доброволческа кампания за набиране на строителни материали, за да бъде направен ремонт на запазената част от дома. Със съдействието на доброволци е осигурен фургон, в който Мишо Гълъбов ще бъде настанен временно до възстановяване на жилищната постройка, съобщиха от местната администрация.
Предоставени са дрехи, спални комплекти, одеяла и стоки от първа необходимост.Кметството ще съдейства и за набавяне на необходимите документи чрез Дирекция „Социално подпомагане-Родопи“. Кметът на Брестовица Мария Манолова ще депозира докладна записка до ОбС „Родопи“ с искане за еднократна помощ, чрез социалната комисия, за подпомагане на пострадалия.
Желаещите да помогнат на Мишо Гълъбов могат да го направят чрез самото кметство на селото.
Петима души са транспортирани в МБАЛ Пазарджик за прегледи след катастрофа между селата Главиница и Радилово, близо до разклона за Капитан Димитриево. Все още няма данни за самоличността и състоянието на пострадалите. Сигнал за тежкия пътен инцидент е получен на тел. 112 около 18 часа днес. Сблъскали са се два автомобила - "Хюндай" и "Ситроен",..
За тежко криминално престъпление в пловдивския квартал "Столипиново" съобщават от МВР. На ул. "Кедър" криминално проявен мъж е прострелял смъртоносно 37-годишната си съпруга, а след това направил опит да сложи край на живота си със същото оръжие. Сигналът е получен около 17.10 часа днес, уточняват от полицията. Извършителят е откаран в болница..
Мотоциклетист е пострадал при катастрофа на пътя Юндола – Разлог в района на село Черна Места. Около 13 часа този следобед са се ударили лек автомобил и мотор, като е пострадал водачът на мотора. Заради инцидента пътят беше затворен за час и половина. Временно бе ограничено движението на тежкотоварни автомобили над 12 тон по пътя Юндола - Разлог..
Живописната местност Юндола в Родопите отново е сцена на едно от най-обичаните летни събития. Традиционният събор „Юндола – 2025“ събира жители и гости на Велинград и региона, за да се потопят в богатството на българския фолклор, песен и танц. Тържествено откриване е точно в 12 часа по обед, а след това започва и празничната програма с участието..
За катастрофа в пловдивското село Труд съобщава на сайта си Агенция „Пътна инфраструктура“. Информацията е качена в 15,33 ч., като е посочено само, че временно движението при пешеходния светофар в с.Труд се осъществява двупосочно в една лента. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". От МВР липсва информация има ли пострадали и кои са..