"За пореден път наблюдаваме двама участници, уж в разговори за съвместно управление, чиято основна цел обаче е като че ли да изглеждат победители в този процес. Тоест, да провокират достатъчно другата страна, че тя да изглежда по-слабата и да загуби", смята Панчугов.
Според политолога, в теорията на преговорите няма ситуация, в която подобни неща се правят публично и когато позициите на двамата участници в преговорния процес замръзват, да се стигне до успешен резултат.
"Тоест, тук има поне два въпроса, които според мен са важни. Единият е защо чак сега започват разговори за споделено пространство на общи цели, общи ценности, общи принципи. Тази управляваща коалиция съществува от поне 6 месеца.
И вторият въпрос, който стои, е за това дали подобно нещо е изобщо постижимо. Тоест, да видим ситуация, в която двете страни ще могат да се споразумеят", каза Христо Панчугов.
Според него темата за ролята на ДПС в бъдещото управление трябва да бъде изчистена, при това публично, най-вече защото избирателите на ПП-ДБ имат ясна позиция по въпроса от самото начало.
"Очевидно е, че ПП-ДБ някак се чувстват лишени от инициатива в това управление. Твърде често се случваха неща, от които те като че ли оставаха изненадани. Въпросът е обаче, дали с подобен меморандум тази цел може да бъде постигната".
Според Панчугов меморандумът е твърде частичен, не изчиства въпроса как се вземат решения в управляващата коалиция, не стъпва и на общи принципи за това как ще изглежда управлението оттук нататък и така не формулира генерална посока.
Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..
„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..
Издателство "Нитон" подготви за печат първата книга за Васил Левски за деца, издадена през 1924 г. Книгата е може би едно от най-докосващите и достоверни четива за Васил Левски, създадено за българските юноши и родители. Автор е Данаил Кацев - Бурски, български писател, краевед, публицист. Книгата излиза със заглавието "дякон Игнатий. Васил Иванов...
Решенията на съда не се коментират, а се изпълняват – така председателят на Общинската избирателна комисия в Пазарджик Антони Върбев коментира касирания от ВАС избор на общински съветници в града. В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции. При отварянето им бе установено, че в голяма част от проверените..