Това коментира бившият кмет на Пловдив Здравко Димитров за увеличението възнагражденията, което си гласуваха общинските съветници на предходната сесия. Припомням, че решението беше върнато от областния управител Илия Зюмбилев с мотива, че е незаконосъобразно.
Здравко Димитров добави, че отговорността на кмета е в пъти по-голяма и няма как да бъде съизмерима с тази на общинските съветници. Защити тезата си с факта, че градоначалникът носи дори и наказателна отговорност за действията си.
Подчерта още, че решението на областния управител да го върне за преразглеждане е правилно и няма значение дали мотивът е законосъобразност или целесъобразност. Според него местният парламент няма да намали възнагражденията си, а ще гласува точката, така че да бъде спазена процедурата, а не както на предходната сесия.
„Тогава мисля, че областният управител отново ще го върне и то ще влезе в съда. Общинският съвет е колективен орган, той не носи отговорност. При тях цари колективна безотговорност.
Свикнали са да се бъркат навсякъде и да не носят никаква отговорност. Винаги съм казвал, че някои от тях са като студенти, които дори не са си прочели конспекта. Много от тях не знаят дори и дневния ред.
Общинските съветници са едни анонимници, някои от тях дори трябва да плащат да стоят на тези места. Има и много съвестни сред тях“, каза Здравко Димитров и припомни, че в миналото общинските съветници не са получавали заплащане за работата си.
Според него сглобката в Общинския съвет е по-скоро неустойчива и е свързана с раздаване на постове.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..