Паметник на загиналите в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война откриха в Крислово. 14 жители на селото са участвали във войните за Освобождение на България и са дали живота си за свободата на родината.
Това са подоф. Петко Йончев, Видол Вътов, Али Алиев, Марин Стойнов, Русин Бонов, Тодор Кацаров, загинали в Балканската война (1912 – 1913) и редниците Васил Котов, Величко Чернеев, Димитър Величков, Димитър Димитров, Кръстю Бонов, Никола Филчев, Стоян Бонов, Тодор Минчев, отдали живота си по време на Първата световна война (1915 – 1918).
Инициативата е на о.р. полк. Христо Странджев, който преди 8 години започва да събира информация за загиналите във войните крисловци и обикаля от къща по къща в селото, за да открие имената на героите, отдали живота си за родината.
„Светла да е паметта на всички герои, загинали за свободата на България. Всички крисловци, родолюбци, които са жертвали живота си, за да има Крислово днес, за да ни има всички нас, за да я има България. Днес на светлия национален празник почитаме хората, които са допринесли, за да е България свободна днес“, подчерта в словото си кметът на община Марица Димитър Иванов.
Той благодари на Христо Странджев и Инициативния комитет за родолюбието и упоритостта им, на кмета на Крислово и на всички, които са дали своя принос за изграждане на възпоменателния паметник.
Идеята за паметника е на арх. Боряна Василиева и нейното семейство. Автор на монумента е скулпторът доц. Свилен Костадинов.
Възпоменателният паметник на загиналите войници от село Крислово по повод 110 години от Балканската война откриха кметът на Община Марица Димитър Иванов, председателят на ОбС Виолета Христодулова и кметът на селото Димитър Андреев.
Още осем отсечки от републиканската пътна мрежа са сертифицирани за секционен контрол за измерване на средната скорост на движение, след като преминаха задължителната първоначална проверка от Българския институт по метрология, съобщи Агенция пътна инфраструктура. Новите отсечки са на АМ „Тракия“ и са на територията на областите Пазарджик,..
"Всеобщо е убеждението, че този бюджет е инструмент за оцеляване", каза в Карлово президентът Румен Радев. Той очаква да види крайните параметри на финансовата рамка на държавата. Според Радев в бюджета няма стимули за растеж на икономиката, а по-скоро задушаване. "Изключително важно е рафинерията..
Президентът Румен Радев пристигна на посещение в 61-ва Стрямска механизирана бригада в Карлово. Държавният глава ще приеме строя на почетния караул и ще проведе среща с личния състав на военното формирование.
В Дома на културата „Борис Христов“ започва Пловдив Джаз Фест. Откриващата програма тази вечер включва изпълнения на All-Star Big Band, след което зрителите ще видят шведското трио Якоб Карлсон с Виктория Толстой. В програмата на 8 ноември са изпълнения на Милен Киров и Лиз Райт, които носят богат стилов спектър от джаз и госпъл. На 9 ноември в..
Туристическият бранш в област Смолян отчита над 10% ръст на нощувки от началото на годината до края на октомври в сравнение със същия период на 2024 г. Това съобщи в интервю за БТА Росица Старчева, председател на Съюза на родопските хотелиери и ресторантьори. Данните показват, че ръстът е по-осезаем в селските дестинации и малките хотели в..