408 абсолвенти от Випуск 2023 на Филологическия факултет на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ ще получат дипломите си на официална церемония.
По традиция по време на промоцията те ще произнесат Галилеевата клетва.
Във Випуск 2023 на Филологическия факултет се дипломират осемдесет и двама отличници, от които трима с пълно отличие.
Гост на тържеството ще бъде писателят Александър Секулов, който също е възпитаник на факултета.
През първите три дни от новата седмица времето ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, във вторник вероятността за валежи е малка, а в сряда и четвъртък на отделни места в източните и планинските райони ще превали и прегърми. Вятърът ще е слаб с променлива посока, в много райони временно ще стихва. Температурите ще се..
В Пловдив започна Национално работно съвещание на ГЕРБ. Във форума участват лидерът на партията Бойко Борисов, премиерът Росен Желязков, министрите от ГЕРБ, депутати, кметове и председатели на общински съвети, избрани с листата на формацията. Важен акцент е процеса на присъединяване на България към Еврозоната . Обсъдени бяха и..
50 българи са поискали да бъдат евакуирани от Израел заради последната ескалация на напрежението в Близкия изток. Това съобщи в Пловдив министърът на външните работи Георг Георгиев. Той добави, че списъците непрестанно се актуализират, тъй като това не е компактна група, която е ситуирана в един град. По думите му не е толкова важна бързината, с..
Видимо ниска избирателна активност към момента се отчита на днешните извънредни кметски избори в пловдивското село Войводиново. По данни на общинската избирателна комисия „Марица“ към 17.30 ч. гласувалите там са 30,27% или 501 души с право на глас. На редовните избори през 2023 г. активността е била осезаемо доста по-голяма, съобщи за Радио..
Възстановено е движението на автомагистрала „Тракия“ в тунел „Траянови врата“ посока София, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура". То бе временно затворено, при 55 км в посока София заради възпламенил се автомобил в тунела „Траянови врата“, в тръбата посока към столицата. По първоначална информация няма пострадали хора. Към 15.30 часа..