Свлачище застрашава 10 къщи в беловското село Габровица. За укрепването му държавата е отпуснала целево 3 милиона лева, но веднага след местните избори избраната фирма, която авансово е получила сумата, е спряла укрепителните работи.
До момента край пътя, който минава през свлачището, са направени пилоти. Предстои да се изградят четири стени като втори защитен пояс и дренажна отводнителна система.
Пети месец ремонтните работи са преустановени, тъй като предишното кметско ръководство е удължило с анекс крайният срок на укрепителните работи с 200 дни, каза новият кмет на община Белово инж. Стойко Стефанов.
От фирмата изпълнител се оправдават със зимния период.
Жителите на Габровица настояват за спешно завършване на укрепителните работи и възстановяването на пътя.
17-годишно момиче е загинало при катастрофа, станала снощи на автомагистрала "Тракия" до Пловдив. Сигналът за тежкия инцидент е получен на спешния телефон 112 преди полунощ. Лек автомобил "Мерцедес" се е блъснал в мантинелата в посока Бургас при 130-ти километър. Загиналото момиче е пътувало в автомобила, управляван от 20-годишен младеж...
Президентът Румен Радев и унгарският президент Тамаш Шуйок, който e на посещение у нас, ще посетят Родопския драматичен театър „Николай Хайтов“ в Смолян. Там ще бъдат представени изложбата „В памет на едно обаяние“ и музикално-поетичен концерт, посветени на Деня на българо-унгарското приятелство и 100-годишнината от рождението на унгарския..
Eкипът на Регионален археологически музей – Пловдив приключи спасителните археологически проучвания на Плоската селищна могила, засегната от ремонта по трасето на ул. „Брезовско шосе“. След приключването на работата, трасето е предадено на фирмата изпълнител за довършване на строителните дейности. Проучванията продължиха три години и забавиха проекта..
Още пет села ще се включат в четвъртия поред протест на хората от село Труд, които настояват за постоянна автобусна линия до Пловдив. Протестът отново ще затвори Карловско шосе между 16:30 и 18 часа. Недоволството им ще бъде подкрепено от жители на селата Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре, които само преди седмица излязоха..
Още два български самолета F-16 Block 70 кацнаха в Трета авиационна база в Граф Игнатиево днес, съобщиха от пресслужбата на Министерството на отбраната. Самолетите бяха посрещнати от министъра на отбраната Атанас Запрянов, командира на Военновъздушните сили генерал-майор Николай Русев, изпълняващия длъжността командир на Трета авиационна база полковник..