Пловдивските почитатели на изкуството ще могат да видят за първи път част от колекцията рисунки, която в продължение на 30 години събира доц. д-р Пламен Пъчев. Изложбата „Голо тяло и еротика – творби от български художници“.
Експозицията ще бъде представена в Градската художествена галерия тази вечер.
Цялата колекция съдържа над 150 произведения, предимно върху хартия, на известни имена в българското изкуство, но и на по-млади и утвърдени автори. Досега малка част от творбите са показвани в Художествена галерия – Русе, в изложбената зала на Групата на художниците в Благоевград, в Изложбени зали „Рафаел Михайлов“, Велико Търново.
Колекционерът доц. д-р Пламен Пъчев е преподавател по икономика в Югозападния университет „Св. Неофит Рилски“ в Благоевград.
През есента на 2016 г. правят национално турне в повечето от по-големите български градове. През месеците ноември и декември 2016 г. концертират в Катар,Дубай и в Москва. На 27 януари 2017 г. изнасят първия рок-концерт в историята на Кувейт. През 2017 г. правят второ, европейско турне (изнасят концерти във Франкфурт, Амстердам, Брюксел, Мюнхен,..
Изложба живопис на Илия Йончев се открива днес в Музейната галерия „Димитър Георгиев“ (ул. "Съборна" №23). Според художника основна тема в настоящата му експозиция е тишината. „ Неписаното заглавие на тази изложба е „Теософски беседи“, като основната тема в тях е тишината. Тишината като лично присъствие и време за размисъл,..
В Дома на културата „Борис Христов“ се открива 22-рият Международен фестивал за френски шансони „Златен ключ”- Пловдив 2025. Това е най-големият музикален, песенен френски форум от този формат на Балканите и втората по важност и мащаби проява в Европа след тази в Амстердам, с вход свободен. Фестът се организира ежегодно от Алианс Франсез в..
Изложба, посветена на 90-годишнината от рождението на Георги Божилов-Слона,се открива в галерия „Люнион“. Експозицията е подготвена заедно с неговата дъщеря Мия Божилова. Ще бъдат показани живопис, акварели, рисунки и сграфито проекти от различни периоди на неговото творчество.
На 26 юни 2025 г. (четвъртък) от 18:30 часа в Концертна зала на Радио Пловдив ще се състои премиерата на дебютния роман „Драгоценните“ от Веселин Величков. Книгата е многопластов исторически роман, който проследява пътя на българския дух през вековете – от бесите и богомилското учение до Априлското въстание и трагедията в Перущица...