Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Панаира започна фестивалът на красотата и прическата

Италианският фестивал на красотата и прическата започна днес в Пловдив. 

Лентата на входа на палата 2 на Панаира, където до края на седмицата се провежда 30-то издание, преряза  ще  посланикът на Италия у нас Джузепина Дзара.  От сцената тя отправи послание за красотата: 

Красотата е в очите на хората и е важно да се грижим за вътрешната ни краасота. И ако наистина красотата  може да спаси света, то ние трябва да я създадем първо вътре в нас. Нека да творим красота!, каза дипломоатът и пожела успех на всички участници. 

България има какво да покаже на света, а Пловдив се превърна не само в Европейска столица на културата, но и в европейска столица на бизнеса за красота, отбеляза Елена Кристиано, собственик на козметичната компания, която организира събитието. 

Фестивалът показва модерните тенденции в индустрията на крастотата.  Представя най-новите серии на световноизвестни марки продукти и иновативни терапии, свързани с грижата за косата и дава възможности за професионални обучения за фризьори и стилисти.  

Артистичният стилист и коафьор Маурицо Пироло направи шоу на прически с нестандартни структури. Предвидени са и демонстрации на актуалните цветове за прически. 

Водещ на събитията  е Ива Екимова, а сред специалните гости е и победителката от конкурса „Мис България“ Елизабет Кравец. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Съветниците от Пазарджик отказаха да си намалят заплатите

Общинските съветници в Пазарджик отказаха да намалят месечните си възнаграждения, които към момента са по 2 хиляди лева на месец. Предложението бе внесено на редовната сесия на общинския съвет от Румен Димитров от групата на „Новото време“.  Според Румен Димитров е недопустимо да се получава по 450 лева на час, с оглед месечната ангажираност на..

публикувано на 08.08.25 в 12:07

Тийнейджър подкара мотора на баща си и загина след удар в крава

Тежка катастрофа с починало момче е регистрирана снощи малко преди 23.00ч. на пътя между Велинград и село Кръстава. 16-годишен и неправоспособен тийнейджър от село Кръстава взел мотоциклета “Сузуки” на баща си, за да го покара.   Заедно с него на мотора бил и негов 16-годишен връстник от същото село. Движейки се с несъобразена с пътните условия..

публикувано на 08.08.25 в 10:20

Цената на билетчето в Пловдив ще поевтинее след въвеждане на еврото

По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро.  Според превозвача Петко Ангелов  при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за  удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..

публикувано на 08.08.25 в 09:42

От днес цените в лева и евро са задължителни

От днес  влизат в сила разпоредбите на Закона за въвеждане на еврото, които изискват двойно обозначаване на цените на стоки и услуги в лева и евро.  Те трябва да бъдат изписани с еднакъв по големина и стил шрифт, като няма задължение коя валута да бъде водеща.  Сред изключенията са цените на цигарите, книгите, учебниците и помагалата, които ще..

обновено на 08.08.25 в 07:46

Без камиони по АМ "Тракия" в пиковите часове в петък и неделя

До края на август в петък и неделя ще се ограничава трафикът на камиони  над 12 т по АМ „Тракия“ между София и Стара Загора.Мярката се предприема заради  интензивния трафик в края на седмицата и летния туристически сезон.  Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили, да се повиши безопасността на движение и да се ограничат предпоставките..

обновено на 08.08.25 в 07:45