По думите му, все още съществува хипотеза реално служебният кабинет след промените в Конституцията да не получи подкрепа.
Това, което наблюдаваме в поведението на Бойко Борисов в момента, е по-скоро отговор на това, което чуваме от ДПС.
"Виждаме в каква динамика се случва диалогът между политическите партии, които все още не са си научили урока и продължават да твърдят неща, които минират възможността за наистина добри разговори след изборите. Сега обаче интензитетът на това е по-голям и тежестта на отправените обвинения е по-голяма. След като минат изборите това извинение, което се дължи на Мария Габриел за "красивото лице на мафията", бъдете сигурни, че ще бъдат върнати на масата".
Димитров подчерта, че не е изненадан от това, че Мария Габриел се е дистанцирала сама от разговорите още преди Димитър Главчев да бъде избран за кандидат за служебен премиер, тъй като предстоят европейски избори и тя вероятно ще е едно от главните действащи лица на ГЕРБ.
Когато партии допреди седмица са си партнирали, а след това излизат и започват с обвинения от рода "Пеевски е голямото зло за България", това означава, че наистина партиите общуват и междуличностно във високо нервна обстановка.
"Явно, отсега още започва предизборната борба и тя ще бъде по-негативна, отколкото предишната."
Александър Димитров бе категоричен, че партиите и политическите играчи са развързали абсолютно възможностите си за спекулации, включително и чрез медиите, пускайки определени имена в обръщение в общественото пространство, за да изпробват реакциите към нещо или към някого.
"Продължаваме да се намираме в много ниско състояние на политическия диалог и този проблемен диалог протича между партии от едно политическо семейство. Засега не виждаме обаче индикации за разделение на политическите партньори ПП и ДБ, независимо че имат разминаване в мненията. Тази коалиция е от една страна идейна, а от друга - електорална. Те знаят много добре, че като се явят на низборите отделно, няма да подобрят резултата си и това ги държи много по-силно сплотени и заедно, отколкото всичко друго, което можем да си помислим. Това, заедно с фактора външна политика, ги държи и не виждам какво би ги разединило, освен нещо в лидерски план, което на личностна основа да разцепи тази коалиция".
Интервюто - звуковия файл:
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..