Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха хитра авторка на „романтична измама“ по интернет

Около 50 са измамените мъже от цялата страна, а сумата надхвърля 70 хиляди лева

До разплитане на случая се стигнало след получен наскоро сигнал в отдел „Икономическа полиция“ в пловдивската дирекция на МВР. 

Мъж от областта разказал, че в началото на годината приел покана за приятелство в социалната мрежа от непозната жена. След първото съобщение двамата започнали да се опознават взаимно с чатове в интернет, а после кореспонденцията им се прехвърлила и през мобилно приложение за видео и аудио разговори. Скоро мъжът добил впечатление, че неговата събеседничка изпитва искрени чувства и се съгласил на предложението й да заживеят заедно в дома му. 

В деня, в който жената трябвало да пристигне, получил телефонно обаждане от нея. Силно притеснена тя съобщила, че по пътя е закъсала с автомобила си. В разговора се намесил и мним автомонтьор, който обявил, че повредата е много сериозна и поискал около 6000 лева за спешното й отстраняване.  Без да се двоуми, потърпевшият превел сумата на посочена банкова сметка и останал в очакване на "любимата" си  която обаче повече не се появила и станала неоткриваема.

След задълбочената професионална работа е установена самоличността на измамницата - на 33 години, от плевенско село. При спецакция в сряда тя била задържана, а при претърсване в дома й са намерени и иззети различни веществени доказателства. 

В началния етап на разследването са документирани 15 случая, при които жената е оплела в мрежите си мъже от цялата страна, отнемайки от тях около 20 хиляди лева. Основно предлогът, под който им искала пари, бил свързан с автомобила й - за ремонт или ползване на пътна помощ, за зареждане с гориво, плащане на глоби или наложен запор. 

Активната работа на служителите продължава, а от направения анализ на събраните до момента материали се предполага, че потърпевшите от престъплението са много повече – около 50, а сумата възлиза на над 70 хиляди лева.

С решение от днес на Районен съд – Пловдив на измамницата  е наложена постоянна мярка „задържане под стража“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Георги Георгиев излезе на свобода, плати в кеш 10 000 лв. гаранция

Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция".  Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..

обновено на 07.08.25 в 20:24

Осъдиха семейството софиянци - дилъри на фентанил

Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София,  заловени да пренасят 300  грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията.  Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна.  И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният  Илия Илиев е осъден..

обновено на 07.08.25 в 20:23

Фейк обява предлага с "безплатен" градски транспорт в Пловдив

Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се  появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..

обновено на 07.08.25 в 16:55

В Пазарджик върнаха на Историческия музей зала, ползвана за пицария

С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..

обновено на 07.08.25 в 16:50

Арестуваха подпалвача от гробищата в Асеновград

Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.  Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..

публикувано на 07.08.25 в 15:40