Изложба живопис на Николай Няголов се открива в галерия „Сигна“. Авторът e нарекъл експозицията си „Натюрвив“ („Nature Vive“) и ще подреди в галерията около 20-ина платна.
„Винаги съм мислел, че това, което иска натюрмортът от нас е да нарисуваме това, което виждаме. С години наред обаче ние като художници имаме по-скоро необходимостта да изпитаме трептящия, живия момент. Така обектите на така наречения натюрморт в творбите ми започнаха да живеят в една друга среда. Така и дойде идеята за наименованието на изложбата „Nature Vive“, споделя художникът.
Николай Няголов е дългогодишен преподавател в Националната гимназия за сценични и екранни изкуства в Пловдив.
Артисти от шест държави пристигат в Пловдив за 19-тото издание на Международния фестивал за театър и съвременен танц „Черната кутия“, който се открива тази вечер и ще продължи до 11 юни. В него участват артисти от Франция, Италия, Нидерландия, Германия, Англия и България, а спектаклите ще бъдат представени на сцените на Драматичния и Държавния..
Пловдив със своите исторически нива ще е в центъра на фестивала "Блясъкът на Филипопол", за шестото издание на инициативата на сдружението за исторически възстановки "Филипопол" говорим с председателя му Красимир Джамбазов . Той разказа, че в четири поредни уикенда ще се проведат събитията от фестивала за история, етнология, култура, занаяти,..
Нова, изцяло акустична версия на песента „Вятъра“ ще изпълнят „Молец“ с „Мистерията на българските гласове“ на концерта тази вечер на Античния театър в Пловдив. В изпълнението на песента ще се включат и музикантите от „Куатро квартет“. Междувременно, завладяващата песен „Вятъра“, която „Молец“ и „Мистерията“ записаха миналата година, бе..
Дипломантката от Националната художествена гимназия „Цанко Лавренов“ Мария Драганова открива самостоятелна изложба в културния център на Радио Пловдив. Младата художничка е специалност рекламна графика на випуск 2025. В изложбата обаче представя предимно живописни картини – природа и натюрморт. Освен това са изложени и няколко нейни плаката..
Драматичен театър – Пловдив стигна до най – мечтаната сцена, която диктува театралните тенденции в света – фестивала в Авиньон, Франция. Пловдивската драма е официален копродуцент на спектакъла „Разстоянието“ от Тиаго Родригес, с чиято премиера на 7 юли ще бъде открито тазгодишното издание на фестивала. Т ова съобщи директорът на Пловдивския..