Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ден на кариерата и Демо ден в Аграрния университет

| обновено на 17.04.24 в 06:39

Ден на кариерата ще се проведе в Аграрния университет в Пловдив от 10 до 14 часа днес. Ежегодната проява дава възможност за директен контакт между бизнеса, академичната и студентската общност. Новите контакти между тях са предпоставка за бъдещи партньорства и наемане на кадри в производствота. 

Свои стажантски програми и работни позиции ще представят компании, институции и работодателски организации, както и Факултетът по растителна защита и агроекология на Аграрния университет. В рамките на Деня на кариерата работодателите се срещат със студентите и разговарят с тях в неформална атмосфера.

Също днес в АУ-Пловдив ще има Демо ден и обучение по растителнозащитни лозарски практики в учебно-опитната база в село Брестник. Обучението е предназначено за земеделски производители, лозари, винари, агрономи, професионалисти, студенти, преподаватели и е безплатно. Проект #AgroDigiRise е съфинансиран от Европейския съюз в рамките на програма “Цифрова Европа”.





По публикацията работи: Антоанета Петричанска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Призив към кметовете в Пловдивско за мерки заради очаквани бури и градушки

Областният управител на Пловдив Христина Янчева е изпратила писма до кметовете на общини да предприемат всички необходими действия за защита на населението заради очаквано влошаване на метеорологична обстановка.  По данни на Оперативното звено в Министерството на околната среда и водите прогнозата на НИМХ за утре e издадено предупреждение от  втора..

публикувано на 16.07.25 в 19:21

Пожарът край Ветрен е ограничен

Ограничен и изцяло под контрол е пожарът в землището на град Ветрен в Пазарджишко. Огънят е ограничен само в едно дере, което е обградено от екипи на пожарната. Няма опасност нито за близката база за съхранение на горива, нито за населеното място, съобщи говорителят на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов. Огънят не е засегнал горски площи, основно са..

публикувано на 16.07.25 в 18:56

Огнищата на шарка по овцете и козите в област Пловдив стават все повече

28 огнища на шарка по дребните преживни животни са открити в област Пловдив. От тях 11 са ликвидирани, а още 7 в момента се обработват. Най-тежка е обстановката в общините "Марица" и Първомай.  Усложнено е положението и в общините Раковски, "Родопи", Садово, Асеновград и Пловдив.  Първите три огнища бяха разкрити в първата седмица на..

публикувано на 16.07.25 в 16:58

Сухи треви, растителност и стърнища горят край Ветрен

Пожар край Ветрен. Четири екипа на Пожарната и горски служители се борят с пламъците, които опасно са приближили намираща се в съседство база за съхранение на горива.  Опасността е предотвратена, увери говорителят на полицията Мирослав Стоянов, като уточни, че гасенето на пожара продължава, за да не стигне той до горския фонд.  На място е..

публикувано на 16.07.25 в 16:07

Монсеньор Йовчев подаде оставка, заменя го временно монсеньор Станев

Монсеньор Румен Станев застава временно начело на Софийско-пловдивската епархия на католическата църква. Това става след като папа Лъв XIV е приел оставката на досегашния духовен ръководител на католиците в Южна България монсеньор Георги Йовчев.  Той се оттегля, тъй като е навършил 75 години. След тази възраст единствено понтификът може да му..

публикувано на 16.07.25 в 14:58