В общинският съвет в Пазарджик е внесено предложение - общинските съветници да получават 20 процента от размера на кметската заплата, а не предвидените към момента 45 процента. Ако предложението бъде прието, то месечните възнаграждения съветниците в местния парламент, няма да нахвърлят 1000 лева.
Темата стана актуална, след като общинските съветници увеличиха заплатата на кмета на Пазарджик от 2500 на 4 900 лева. Според правилника, това автоматично повиши и заплатата на председателя на общинския съвет, която е 90 на 100 от кметската заплата.
Предложението възнагражденията на редовите общински съветници да се редуцира на 20 процента е на общинският съветник Николай Пъндезов от групата „Развитие за Пазарджик“. Мотивът е, че общината е в тежко финансово състояние. Вносителят е изчислил, че намалявайки парите на съветниците, за четиригодишния период ще бъдат спестени над 2 милиона лева.
В местния парламент има и противници на идеята заплатите на общинските съветници да бъдат намалени от 2000 на 1000 лева. Предложението ще бъде дискутирано на 25 април, когато е редовното заседание на общинския съвет.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..